Święto Kwitnącej Jabłoni 2017

  0
  Święto Kwitnącej Jabłoni 2017 MajMaj 13 2017 07:00 - MajMaj 14 2017 16:00 Europe/Warsaw

  Starsi byli i obecni mieszkańcy Grudyni Wielkiej z sentymentem wspominają imprezę rodzinną dawniej organizowaną przez załogę miejcowego zakładu sadowniczego przy wydatnym udziale lokalnej społeczności. Z pełnym rozmachem i z inicjatywy byłego mieszkańca Grudyni Wielkiej impreza po 22 latach wróciła na obiekt sportowy przy ul. Kozielskiej. Jak mogło być inaczej po tak długiej przerwie, organizator uderzył przy reaktywacji imprezy w samą poprzeczkę nie tracąc jednocześnie nawiązania do tradycji tej właśnie imprezy.

  Grudynia Wielka podczas zeszłorocznej imprezy sportowo-rodzinnej gościła m.in. Reprezentację Polski +35 w Futsalu, która rozegrała mecz piłki nożnej z dawnymi gwiazdami lokalnego LZS Grudynia. Kolejną atrakcją był mecz pomiędzy zespołem lokalnego Spartana, a prowadzoną przez samego organizatora klubu w stolicy Niemiec - P.O.C. Olympia Berlin, czyli Polskiego Klubu Olimpijskiego w Berlinie. Podczas imprezy na obiekcie w Grudyni Wielkiej na zaproszenie "olimpijczyków" przebywał także zawodowy bokser oraz były mistrz europy wagi junior ciężkiej - Mateusz "Master" Masternak z Wrocławia, honorowy członek klubu z Berlina. Master nie tylko śmiało pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał dzielnie autografy, a także objął honorowy patronat nad meczem Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska Opolskie z dzięćmi pobliskich okolic. Sobotnia część nawiązując do tradycji nie mogła obejść się bez zawodów sportowych dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jakubowicach. Przez dwa dni wydarzenia kulturalne przeplatały się z rywalizacją sportową na boisku. W niedzielę świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej ku czci św. Jana Pawła II. Następnie pod namiotem występowały dzieci ZSP w Jakubowicach oraz Agata Breitkopf z partnerem, którzy przeprowadzili pokaz taneczny. Niedzielna część imprezy to także pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z OSP Maciowakrze oraz pokaz samoobrony w wykonaniu instruktorów z Opolskiego Centrum United Krav Maga.

  Co zaplanowano na tegoroczną edycję ???
  Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych o Puchar Wójta Gminy Pawłowiczki, mecz piłki nożnej pomiędzy Olympią Berlin, a zespołem LZS Ruch Steblów. Dodaktowe mecze oldbojów, koncert zespołu Lazy Leg z Wisły, zabawa taneczna pod namiotem z zespołem "Forte". W niedzielę tradycyjne występy dzieci, pokazy Opolskiego Centrum United Krav Maga, występy mażoretek "Perełki" z Reńskiej Wsi oraz mażoretek z Ostrożnicy. Konkursy plastyczne oraz występ gościa specjalnego - to tylko drobny zarys tegorocznej edycji grudyńskiej imprezy.

  Zapraszamy w dniach 13 i 14 maja 2017 na obiekt sportowy w Grudyni Wielkiej.

  https://www.facebook.com/events/1160130990723004/

  Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

  Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

  Raport o pogodzie

  Dziś stec_replace_today_date

  stec_replace_today_icon_div

  stec_replace_current_summary_text

  stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

  Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

  Wilgotność stec_replace_current_humidity %

  Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

  Przewidywanie

  Data

  Pogoda

  Temp

  stec_replace_5days

  Następne 24 Godziny

  Powered by openweathermap.org

  Poprzedni artykułWystawa polskiego pożarnictwa na Kresach
  Następny artykułAkcja Poboru Krwi pod Urzędem Miasta w Głubczycach
  Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804