Zapraszamy Państwa w niezapomnianą wyprawę w doborowym towarzystwie Jolanty Kremer i Oskara Jasińskiego, dwójki solistów, którzy współpracują ze sobą na scenie już od ponad 10 lat. Podczas muzycznych wojaży odwiedzimy najpiękniejsze miasta, w których przed laty słychać było muzykę Straussa, Offenbacha, Zellera i wielu, wielu innych. Zapraszamy Państwa w operetkowo – musicalową podróż z Jolantą Kremer oraz Oskarem Jasińskim.

Zaśpiewają dla Państwa:

Naira Ayvazyan – sopran
Oskar Jasiński – tenor
Zespół muzyczny Maes-Trio

Naira Ayvazyan – śpiewaczka pochodząca z Armenii, osobowość telewizyjna i sceniczna, założycielka Teatru Muzycznego Orpheum, znana szerszej publiczności z koncertów i programów telewizyjnych. Jest wykonawczynią muzyki operetkowej, musicalowej i popularnej. Ma na swoim koncie występy m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w Operze Bytomskiej, w Operze Krakowskiej, w Operze i Filharmonii Podlaskiej, w Teatrze Małym w Łodzi, Teatrze Nowym w Zabrzu, w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Koncertowała w repertuarze operowym i operetkowym w Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Podkarpackiej, Pomorskiej, Kieleckiej. Artystka ceniona przez publiczność nie tylko za piękny głos, ale również za niebywałą charyzmę, temperament sceniczny i kontakt z publicznością.

Oskar Jasiński – absolwent AM im. K. Szymanowskiego w klasie Adama Szerszenia oraz PSM im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie Piotra Rachockiego. Laureat II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuventus Canti we Vrablach na Słowacji, III nagrody na V Konkursie pieśni i arii im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach oraz Śląskiej Sceny Młodej Opery z Wiesławem Ochmanem w Siewierzu. W sierpniu 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną Związku Artystów Scen Polskich na IX Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto. W roku 2016 otrzymał wyróżnienie w Konkursie Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Uczestnik wielu kursów wokalnych, między innymi u prof. H. Łazarskiej, E. Biegas, R. Karczykowskiego. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m. in. księcia Edwina oraz Boniego w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”, Freddiego w „My fair lady”, Księcia Guido w „Nocy w Wenecji”, Alfreda w „Zemście nietoperza” czy Stefana w „Strasznym Dworze”. Został zaangażowany do nagrania opery „Dziecko i czary” M. Ravela dla Polskiego Radia w Katowicach. Brał udział w polskim prawykonaniu ostatniej kompozycji Józefa Świdra „Śpiewajcie Panu pieśń nową”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami na terenie całego kraju.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/…/Kietrz/Balet+Opera+Operetka/

Zapraszamy również do śledzenia wydarzeń na naszym FB: www.facebook.com/TkalniaKietrz

Poprzedni artykułWystawa malarstwa Jana Podkalickiego w Tkalni
Następny artykuł25-lecie Obrony Opolszczyzny „Międzypokoleniowe spotkanie z kulturą”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804