Kąpielisko w Pietrowicach nadal zamknięte

0

Oczywiście sam Ośrodek jest otwarty, jednak kąpać się nie można.

Tym razem badanie Sanepidu wykazało obok zakwitu sinic, ponadnormatywną obecność bakterii Escherchia coli (pałeczka okrężnicy). Kąpiel w zbiorniku, w którym wykazano obecność takiej bakterii naraża użytkowników na co najmniej nieprzyjemne skutki zatrucia pokarmowego, biegunki. Bakteria ta może doprowadzić do zapalenia dróg moczowych czy nawet zapalenia płuc.

Komunikat 6/K Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głubczycach

Na podstawie wyników wizualnej analizy wody z kąpieliska przeprowadzonej w dniu 4 sierpnia 2023 r. oraz sprawozdania z badań mikrobiologicznych jakości wody nr 179/W/S/OKK/23 z dnia 4 sierpnia 2023 r. wykonanych w ramach wewnętrznej kontroli jakości wody z kąpieliska, stwierdza się:

brak przydatności do kąpieli w kąpielisku położonym na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Pietrowicach z uwagi na nadmierny zakwit sinic oraz ponadnormatywną obecność bakterii Escherchia coli.

 

Komunikat 6/K

Sanepid – komunikat nr 6 – Pietrowice

Poprzedni artykułPamiętamy o Powstańcach
Następny artykułPłatność dla małych gospodarstw
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804