Tour de Pologne na Opolszczyźnie już 1 sierpnia

0

1 SIERPNIA TRASA CZWARTEGO ETAPU TORU DE POLOGNE NA OPOLSZCZYŹNIE

Wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Szczególnie w godzinach popołudniowych (między 12:00-17:00) wystąpią utrudnienia na trasie 4. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2023.

Trasa obejmuje w swym końcowym etapie m.in. odcinek od Krapkowic do Opola. Do Krapkowic kolarze wjadą od Strzeleczek. Będą jechać przez Otmęt w kierunku Choruli, Kątów Opolskich, Grotowic, Groszowic. Do Opola wjadą DW413 przy Kamionce Bolko. Głównymi ulicami przejazdu będą ul. Oświęcimska i Marka z Jemielnicy, ul. Reymonta i ul. Ozimska. Meta znajdować się będzie na skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Ozimską.

Trasa dostępna jest także w wersji online po tym adresem:

https://ridewithgps.com/routes/42361818

Harmonogram wyścigu (jego 4. etapu)

Orientacyjny czas przejazdu wygląda następująco:

Jak podano na stronie organizatora wyścigu:

Peleton będzie jechał ze średnią prędkością 43 km na godzinę. Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany operacyjnie na 40 minut przed planowanym przyjazdem wyścigu na dany odcinek.

Planowane godziny wyścigu na danym odcinku są uwzględnione w minutówce trasy/czasach przejazdu. Ruch poprzeczny na trasie będzie odbywał się do ostatniej chwili i zostanie wstrzymany na czas przejazdu peletonu, który zajmie około 10 minut na danym skrzyżowaniu.

OPOLE

We wtorek 1 sierpnia ulicami Opola przejedzie peleton kolarski jubileuszowej 80 edycji Tour de Pologne. W ten dzień należy się spodziewać dużych zmian w organizacji ruchu w centrum. Peleton wjedzie do Opola od strony południowej. Przez Grotowice i Groszowice będzie się kierował w kierunku centrum. Głównymi ulicami jakimi przejedzie będą Oświęcimska i Marka z Jemielnicy. Następnie wjedzie na wiadukt Żołnierzy Wyklętych i z niego prosto na ulicę Reymonta. Potem zawodnicy skręcą w prawo w ulicę Ozimską. Na niej na wysokości skrzyżowania z ul. Katowicką znajdzie się meta. Kierowcy w pierwszy dzień sierpnia muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami na części ważnych ulic miasta. Przez cały dzień z ruchu wyłączona będzie ulica Ozimska od skrzyżowania z Reymonta aż do ul. Plebiscytowej.

Skrzyżowanie Reymonta z Ozimską będzie zamknięte od godziny 15.00 do 17.00. Na ulicy Reymonta wyłączony z ruchu przez cały dzień będzie jeden z dwóch pasów (zachodni, czyli od strony Szpitala Ginekologiczno-Położniczego czy inaczej ujmując lewy zgodnie z kierunkiem jazdy po tej ulicy). Parkingi miejskie przy placu Jana Pawła II, gdzie odbywać się będzie ceremonia zakończenia etapu, będą wyłączone z użytku już dzień wcześniej tj. 31 lipca. Chcąc wjechać lub wyjechać z parkingu Galerii Opolanin należy wybrać drogę przy Galerii Sztuki Współczesnej. Ulice: Kościuszki (na odcinku od Kołłątaja do Katowickiej), Duboisa (na odcinku między ulicami Ozimską i Kościuszki), Orzeszkowej i Katowicka (między ul. Ozimską i Kościuszki) będą natomiast stanowić zaplecze techniczne dla wozów ekip, biorących udział w wyścigu. Dlatego też 1 sierpnia od godz. 5.00 rano będą wyłączone z ruchu i parkowania.

Kolarze na mecie w mieście finiszować będą około godz. 16.30. Po finiszu odbędzie się natomiast na placu Jana Pawła II dekoracja najlepszych zawodników i na nią organizatorzy zapraszają kibiców. NALEŻY zachować dużą ostrożność i nie wchodzić na ulice – kolarze będą jechać bardzo szybko. Należy też bezwzględnie stosować się do zaleceń służb porządkowych.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Startują w nim wielkie gwiazdy. Nie inaczej będzie w tym roku. Cały wyścig rozpocznie się w tym roku 29 lipca w Poznaniu. Składać się będzie z siedmiu etapów, a jego zakończenie nastąpi w Krakowie. W Opolu odbędzie się finisz IV etapu. Kolarze ruszą do niego z dolnośląskiego Strzelina, a cały odcinek będzie liczył 198 km.

Źródło: na podstawie informacji https://naszosie.pl/tour-de-pologne-mapy/

Poprzedni artykułWojewódzkie Obchody Święta Policji w Głubczycach
Następny artykułPamiętamy o Powstańcach
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804