Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Głubczycach

0

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk był gospodarzem uroczystości związanych z tegorocznymi obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie, które odbyły się w Głubczycach. Podczas zbiórki zasłużeni policjanci otrzymali medale „Za Długoletnią Służbę”, odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie. Nagrodzeni zostali również policjanci, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w swojej służbie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk.

19 lipca 2023 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. W tym roku policyjny apel miał miejsce na Rynku w Głubczycach. Obchody rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Natomiast główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 na Rynku.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. W obchodach uczestniczyli między innymi: parlamentarzyści ziemi opolskiej, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Opolski Pan Tomasz Witkowski, Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, instytucji, firm i organizacji społecznych. Na miejscu był także obecny nadinsp. w stanie spoczynku Jan Lach – w przeszłości Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach. Nie zabrakło także kadry kierowniczej opolskiego garnizonu Policji, wyróżnionych i odznaczonych policjantów, a także mieszkańców naszego regionu.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk przywitał przybyłych gości i podziękował wszystkim policjantom garnizonu opolskiego za pełną oddania służbę. Wspomniał o najważniejszych wydarzeniach i wyzwaniach minionego roku. To między innymi służba na granicy wschodniej, którą wciąż pełnią policjanci z Opolszczyzny. Następnie I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak podkreślił, że mieszkańcy Polski i Opolszczyzny czują się bezpiecznie w swojej okolicy – właśnie dzięki codziennej służbie policjantów. Słowa uznania wyraził również Wicewojewoda Opolski Pan Tomasz Witkowski, Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła oraz Starosta Powiatu Głubczyckiego Pan Piotr Soczyński.

W tym roku, w całym garnizonie opolskim, odznaczonych i wyróżnionych zostało 41 osób, a 317 funkcjonariuszy mianowanych zostało na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości 21 osób zostało wyróżnionych i odznaczonych medalami. 41 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn na Stadionie Polonii w Głubczycach. Na początku mogliśmy usłyszeć występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uczestnicy imprezy mieli okazję między innymi obejrzeć pokaz tresury psów służbowych, sprawdzić symulator dachowania oraz przyjrzeć się z bliska opancerzonemu policyjnemu pojazdowi TUR. Nie zabrakło również naszych radiowozów i motocykli w nowej szacie graficznej. Były także dmuchańce, grochówka i występy artystyczne dzieci. Prawdziwą okazją był przelot policyjnego helikoptera. Wojewódzkie obchody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego województwa.

Patronat honorowy nad uroczystością objął Komendant Główny Policji – gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Zobaczcie jak wyglądały obchody w innych jednostkach naszego województwa:

Źródło: za KP Policji w Głubczycach

Poprzedni artykułKąpielisko w Pietrowicach otwarte
Następny artykułTour de Pologne na Opolszczyźnie już 1 sierpnia
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804