Jeżeli lubią Państwo ballady przy akompaniamencie gitary klasycznej, muzykę spokojną, z wyraźnymi wpływami folkloru żydowskiego, piosenki francuskiej z lat 70-tych, folkloru polskiego i słowiańskiego, polskiej piosenki turystycznej i muzyki klasycznej – to ten koncert z pewnością was zainteresuje!

Kiedy: 27 kwietnia (czwartek)
Gdzie: MOK w Głubczycach (sala widowiskowa)
Godzina: 18:00

Wstęp wolny

Jan Białęcki, bard z Paryża, urodzony w Warszawie. Śpiewa własne piosenki i ballady, folklor żydowski, psalmy po hebrajsku, po polsku i po francusku. Od dziecka gra ze słuchu, od wczesnej młodości pisze, tłumaczy, komponuje, adaptuje i aranżuje. W wieku 19 lat znany w Polsce jako jeden z pierwszych tłumaczy i wykonawców piosenek Georges’a Brassensa, jego tłumaczenia publikują renomowane czasopisma. Od 22 roku życia pasjonat kultury i muzyki żydowskiej i izraelskiej. W 2017 r. wydał płytę „Równanie życia” z piosenkami autorskimi po polsku, w 2019 r. album „Yadati” z Psalmami po hebrajsku i francusku, a w 2022 r. album „Alatz libi” z adaptacjami biblijnymi po polsku z dodatkiem hebrajskiego i francuskiego. Aranżuje swoje utwory na 3-4 głosy dla chórów żydowskich. W latach 2018-2022 odbył kilkanaście tras koncertowych po Polsce, w sumie ponad 120 koncertów.

Zapraszamy!

Poprzedni artykułWiosenne Wyzwanie Czytelnicze
Następny artykułGłos Głubczyc / 2023 kwiecień
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804