Szkółka piłkarska KS Polonii Głubczyce z brązowym certyfikatem PZPN

0

W ostatni piątek 10 marca, w gabinecie Burmistrza Głubczyc nastąpiło oficjalne wręczenie certyfikatu PZPN. Polonia Głubczyce z rąk prezesa OZPN Tomasza Garbowskiego odebrała Brązowy Certyfikat.

Co daje certyfikat?

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.
Warto nadmienić, że w minionym tygodniu w finale Mistrzostw Województwa Opolskiego w piłce nożnej w Brzegu, zespół „Mechanika”, kierowany przez trenera KS Polonii Głubczyce Pana Marka Malewicza zdobył 1. miejsce oraz tytuł MISTRZÓW WOJEWÓDZTWA, pokonując m.in. lidera klasyfikacji.
Kondycja piłki nożnej wśród naszych młodych sportowców stale wzrasta, przekładając się na bardzo konkretne osiągnięcia. To o czymś świadczy, dlatego należy inwestować w klub, aby wydobyć jeszcze mocniej jego potencjał. Certyfikacja właśnie taki ma cel.

Więcej informacji na temat tego co daje certyfikacja, znajdziesz w artykule poniżej:

W spotkaniu uczestniczyli:
  • Burmistrz Głubczyc – Adam Krupa
  • Starosta powiatu głubczyckiego – Piotr Soczyński
  • Prezes OZPN, jednocześnie członek zarządu PZPN – Tomasz Garbowski
  • Trener grupy młodzieżowej – Marek Malewicz
  • Prezes KS Polonii Głubczyce – Marek Curyło
Źródło: KS Polonia Głubczyce, PZPN, materiały własne.
Poprzedni artykułGłubczyce Cup 2023
Następny artykułWojskowe targi służby i pracy
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804