To już wkrótce, bo 14 stycznia w sobotę o godz. 17:00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Głubczycach.

Zakopower to jeden z najpopularniejszych zespołów folkowych w Polsce, który przybliża tradycję i kulturę polskich górali.

Zespół Zakopower zaliczany jest do nurtu muzyki folkowej, a konkretniej do nurtu muzyki góralskiej. W swojej twórczości zespół inspiruje się tradycyjnymi pieśniami i melodiami z Tatr i Podhala, które przetwarza na swój sposób, dostosowując je do współczesnego brzmienia. Zespół jest znany z reinterpretacji tradycyjnych kolęd, które wykonuje w swoim charakterystycznym stylu. Często wykorzystują oni instrumenty tradycyjne takie jak skrzypce, kontrabas czy dudy.

Sami o sobie

Zakopower to folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważone groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Skład zespołu:

Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce;
Wojciech Topa głos, skrzypce;
Józef Chyc głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal głos, perkusja;
Tomek Krawczyk gitara elektryczna;
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

Kanał zespołu na serwisie YT (kliknij)

Oficjalny kanał zespołu ZAKOPOWER, to miejsce gdzie znajdziesz teledyski, wykonania koncertowe, albumy i single, a także inne ciekawe materiały z udziałem zespołu. Wszystko to – co warto zobaczyć i czego warto posłuchać!

Strona oficjalna

www.zakopower.pl

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Redakcja TG

Źródło: zakopower.pl

Poprzedni artykułBędzie upamiętnienie ofiar „Marszu Śmierci” w Grobnikach
Następny artykułGłos Głubczyc / 2023 styczeń
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804