W ostatnią sobotę, dziesiątego grudnia 2022 r. w Głubczycach odbył się Mikołajkowy Turniej Żaka w piłce nożnej.

W całym naszym województwie rozegranych zostało12 turniejów, w których zmierzyły się aż 72 drużyny, a co za tym idzie, ok. 864 zawodników z roczników 2014 i młodsi.

Organizatorem turnieju był Opolski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz tu na miejscu, w Głubczycach klub KS Polonia Głubczyce. W hali ZOKiS zawody rozegrały drużyny z powiatu głubczyckiego i gościnnie drużyna z Krnova.

W turnieju brały udział: LZS Orzeł Branice, GLKS Włókniarz Kietrz, LZS Lisięcice, FK Krnov, KS Polonia Głubczyce – dwie drużyny.

Otwarcie turnieju. Przemawia Pan Marek Curyło, prezes KS Polonia Głubczyce, wiceprezes OZPN / © fot. M. Kitka

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Marek Curyło – prezes klubu Polonii Głubczyce i wiceprezes OZPN, który wspólnie z Panem Szymonem Curyło odpowiadali z ramienia organizatora za przebieg całego wydarzenia. W części oficjalnej głos zabrał starosta głubczycki Pan Piotr Soczyński oraz burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa. Swoje przemówienie miała także Pani Justyna Zielińska, która reprezentowała Ministra Sportu i Turystyki, Pana Kamila Bortniczuka. Ministerstwo w dużej mierze współfinansowało ten turniej, za co serdecznie dziękujemy.

Prezentacja drużyn sportowych oraz przemówienia oficjeli / © fot. M. Kitka

Na obecnych czekało wiele atrakcji. Był poczęstunek dla wszystkich uczestników jak i dla kibicujących rodziców i opiekunów. Nie obyło się oczywiście bez nagród i drobnych upominków.

Duże podziękowania należą się rodzicom grupy „Żak” z Polonii za pomoc w organizacji dzisiejszego turnieju. Klub Polonia stawia na rozwój i pracę z dziećmi. Obecnie jesteśmy na etapie certyfikacji na brązową gwiazdkę. Certyfikat „Brązowej Gwiazdki” gwarantuje wsparcie finansowe klubu przez PZPN i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Treningi w klubie z takim znakiem, to korzyści treningowe dla zawodników jak i możliwość ciągłego rozwoju kadry trenerskiej. Pierwsze owoce pracy już widać – w drużynie „Żaka” trenuje i gra 20 zawodników i zawodniczek, dlatego KS Polonia w turnieju mógł wystawić dwie drużyny.

W turnieju wyróżniono najlepszego zawodnika i zawodniczkę. Wybrano także najlepszego bramkarza oraz wyłoniono króla strzelców. Statuetki dla tych zawodników ufundował i wręczył starosta głubczycki Pan Piotr Soczyński.

Jak widać młodym sportowcom zza południowej granicy także się podobało / © fot. M. Kitka

Turniej przebiegał w miłej atmosferze, obyło się bez kontuzji i urazów. Rywalizacja nie była tu najważniejsza. Wszyscy wygrali i świetnie się bawili. Taki był cel tego turnieju – dobra zabawa w miłej i przyjemnej atmosferze przy odrobinie ruchu.

Zapowiedź turnieju wraz z harmonogramem:

(kliknij poniżej)

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Poprzedni artykułMikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Następny artykułDruga część „Albumu głubczyckich rodzin kresowych” już w druku!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804