5 listopada 2022 połączony skład chórów Leo Cantores – Cantabile pod kierownictwem Ewy Maleńczyk wziął udział w Międzynarodowym Konkursie – „Rybnicka Jesień Chóralna”

Był to pierwszy konkurs, w którym chór uczestniczył po okresie pandemii. Dla wielu chórzystów był to pierwszy występ konkursowy w ogóle.

Wysoka ocena chórów z Głubczyc

Wśród zespołów, które brały udział w konkursie były chóry m.in. z Warszawy, Poznania, Krakowa, Karwiny, prezentujące najwyższy poziom chóralistyki polskiej. Nasz zespół stanął w szranki również z chórami z wydziałów muzycznych Akademii Muzycznych i wydziałów muzycznych. Jury w składzie: prof. Milan Kolena z Uniwersytetu Sztuk Performatywnych w Bratysławie, prof. Benedykt Błoński z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz prof. Joanna Glenc przyznało 85 punktów i tym samym chór zdobył Srebrny Dyplom.

Jury podkreśliło również bardzo wysoki poziom chórów uczestniczących w konkursie. Tym bardziej cieszymy się z naszego sukcesu i możliwości konkurowania z najlepszymi chórami w Polsce.

Nagrodę Grand Prix w postaci nagrody finansowej o wartości 5000 zł oraz pamiątkową statuetkę wykonaną przez śląskiego artystę-rzeźbiarza Zbigniewa Murę otrzymał Zespół Wokalny LUNA PLENA pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraska.

Korespondent chórów

Poprzedni artykułWyróżnienie Narodowego Instytutu Edukacyjnego złożone na ręce burmistrza Głubczyc
Następny artykułGłos Głubczyc / 2022 listopad
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804