Festiwal chóralny Opolskie śpiewa – 29.09.2022- 1.10.2022. Celem festiwalu jest propagowanie muzyki chóralnej w województwie opolskim.

Do projektu zaproszone zostały chóry Sursum Corda ze Strzelec Opolskich pod kierunkiem Barbary Niedworok, Chór Capricorium z Głuchołaz pod kierunkiem Adama Dziurowskiego, Chóry „Cantabile” grupa starsza i młodsza, „Leo Cantores” oraz Chór PSM I st. W Głubczycach pod kierunkiem Ewy Maleńczyk.

Festiwal składa się z części warsztatowej, gdzie chóry ćwiczą wspólny repertuar, jest to też okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń. Całe wydarzenie kończy się koncertem finałowym, na którym usłyszymy utwory a’ cappella jak i z towarzyszeniem zespołu Kolorytm.

Przy fortepianie zasiądzie Agnieszka Jagla-Kubów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentują również Julita Ziółko – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Maciej Ziółko – który właśnie w tym roku rozpocznie studia na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Michalina Kaliwoda z głubczyckiego Studia Piosenki „Acord”.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Jakub Neske – kompozytor, laureat wielu prestiżowych nagród kompozytorskich. Jego utwór „Mironczarnia” został doceniony na konkursie International Competition of Choral Composition organizowanym we Włoszech. Nagrodę przyznał sam maestro Ennio Morricone.

Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Patronat honorowy objął Marszalek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Ewa Maleńczyk

Poprzedni artykułOpolski Turniej Badmintona Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Mł. i Młodzików
Następny artykułOpolskie śpiewa [FOTO]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804