Miasteczko rowerowe już dostępne

0

Bezpieczeństwo i rekreacja – Miasteczko rowerowe oddane do użytku

W środę 6 lipca na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach oddano do użytku miasteczko rowerowe, zakupione z projektu Wiktora Wojnarskiego i Romana Borszowskiego, złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Głubczyce.

Miasteczko będzie służyło najmłodszym mieszkańcom do nauki zasad przepisów ruchu drogowego.

– mówi burmistrz Głubczyc, Pan Adam Krupa.

Dzieci będą mogły nabyć na nim umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Znajomość znaków, odpowiedniego zachowania w przestrzeni komunikacyjnej miast jest podstawą do zdobycia pierwszego „prawa jazdy” – karty rowerowej. To właśnie dzięki zakupionemu miasteczku rowerowemu, będzie można przeprowadzać odpowiednie szkolenia i egzaminy na miejscu – bez konieczności sprowadzania tego typu rekwizytów z zewnątrz.

Na otwarcie zostali zaproszeni Strażacy i Policjanci. Młodszy aspirant Pan Łukasz Golinowski przeprowadził dzieciom szkolenie z zasad ruchu drogowego, uważnie przyglądając się i zwracając szczególną uwagę na poruszanie się po torach zgodnie ze znakami drogowymi.

Bez wątpienia, tego typu projekty są projektami, co do których nie mamy wątpliwości, że wydane na nie pieniądze, zostały wydane w słuszny sposób.

Poprzedni artykułPaczkomaty na terenie gminy Głubczyce
Następny artykułGłos Głubczyc / 2022 lipiec
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804