Kampania informacyjno-edukacyjna związana z gospodarką odpadami na terenie Gminy Głubczyce

0

Gmina Głubczyce realizuje Projekt Nr RPOP.05.02.00-16-0019/17 o nazwie „Kampania informacyjno-edukacyjna związana z gospodarką odpadami na terenie Gminy Głubczyce” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Powyższy Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Usługami Komunalnymi Sp. z o.o. „Kampania informacyjno-edukacyjna związana z gospodarką odpadami na terenie Gminy Głubczyce” obejmuje przeprowadzenie różnorodnych form działań informacyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, z zakresu prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Celem niniejszego projektu jest zwiększenie proekologicznej świadomości społeczeństwa oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań w odniesieniu do gospodarki odpadami.

W ramach projektu zostały dotychczas przeprowadzone następujące zadania:

  • opracowano i wydrukowano ulotki, plakaty i broszury poświęcone prawidłowej segregacji odpadów,
  • zakupiono pojemniki do segregacji poszczególnych frakcji odpadów tj. papieru, metali i tworzyw sztucznych, szkła oraz zużytych baterii dla wszystkich szkół podstawowych oraz przedszkoli na terenie Miasta Głubczyce,
  • stworzona została podstrona internetowa związana z prawidłową gospodarką odpadami na terenie Gminy Głubczyce,
  • zakupiono banery reklamowe typu roll-up oraz stworzono plakaty o tematyce gospodarki odpadami,
  • wyprodukowano 15 filmów (spotów) dotyczących m.in. „Korzyści z segregacji odpadów”, „PSZOK w Głubczycach”, czy „Elektrośmieci”, które przez cały pozostały okres projektu są emitowane w lokalnej telewizji.
  • zorganizowano spektakle ekologiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, akcję sprzątania Lasu Marysieńka, a także Ekologiczny Piknik Rodziny.

Projekt przewiduje również dnia 5 czerwca 2022 r. w godzinach 15:00-19:00 przy Ratuszu Miejskim w Głubczycach organizację Festiwalu pt. „Bądź Eko-bohaterem”. W II połowie roku 2022 odbędzie się kontynuacja kampanii informacyjno-edukacyjnej oraz zrealizowane zostaną kolejne zadania, które wyznaczyła sobie Gmina.

Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie śp. ks. Michała Ślęczka
Następny artykułŚp. Ks. Michałowi Ślęczkowi w imieniu lokalnej społeczności
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804