Andrzejki dla dzieci w Domu Samotnej Matki

Wesoła zabawa Andrzejkowa w Zopowy razem ze Stowarzyszeniem Polska2050

0
Andrzejki w DSM / © fot. Polska 2050

W sobotę 27.11.2021 wolontariusze Stowarzyszenia Polska2050 z inicjatywy Agaty Liki i Aleksandry Pawlik zorganizowali dla dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Zopowy wspaniałą zabawę Andrzejkową. W tym miejscu nie pierwszy raz udało się wolontariuszom Polska 2050 Opolskie sprawić wiele radości dzieciom i ich mamom.

Wśród wielu atrakcji nie brakowało tradycyjnych wróżb z wosku, jak również malowania obrazów, tworzenia zmywalnych tatuaży, czy malowania buziek oraz różnorakich zabaw z animatorką zaproszoną do pomocy przez Wójta gminy Branice Sebastian Bacę. Ostatnią atrakcją była wizyta dwóch alpak, które przyjechały do dzieci aż z gospodarstwa z Odrowąża.

Spora część zabaw została sfinansowana z programu Mini Grantów Polski2050, ale nie zabrakło również bezinteresownego zaangażowania ludzi dobrej woli – Wójta czy właścicieli alpak, państwa Martyny i Karola Dressler.

To był bardzo udany wieczór wróżący dalszą współpracę z tym miejscem, bo trudno jest się oprzeć zaproszeniom, które kierują do wolontariuszy dzieci.

Roland Skowronek
Koordynator d/s mediów woj. opolskie
Stowarzyszenie Polska 2050

Poprzedni artykułKoncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Następny artykułUwaga rodzice! Chodzi o zasiłek opiekuńczy
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804