Międzypokoleniowe spotkanie z planszówkami w Głubczycach

Pograj z Aktywnymi - bez prądu!

0

Stukot kości po blacie, wybuchy radości z wygranej, przyjacielskie rozmowy – te dźwięki towarzyszyły nam podczas pierwszego międzypokoleniowego spotkania z planszówkami w ramach akcji „Gry bez prądu”, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Aktywni” zainicjowało akcję spędzania wolnego czasu offline przy grach planszowych. Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu z budżetu Gminy Głubczyce w ramach inicjatywy zakupiono wiele ciekawych gier dostosowanych do różnych przedziałów wiekowych – od maluszka do seniora, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Wśród gier są takie, które wymagają od gracza refleksu, jak i takie, które sprawdzają wiedzę oraz znajomość słówek. Nie brakuje również gier strategicznych polegających na przewidywaniu ruchów przeciwnika i planowaniu swoich działań.

Naszym celem jest pokazanie, że gry planszowe są równie atrakcyjną metodą spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe nie tylko bawią, ale też uczą kreatywności, rozwiązywania problemów i pomagają w nawiązywaniu kontaktów, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie, aby nie zamykać się na drugiego człowieka. Spotkania aktywizujące lokalną społeczność są bardzo ważne. Mamy nadzieję, że te osoby, które już uczestniczyły w pierwszej rywalizacji odwiedzą nas ponownie a może przyprowadzą kolejnych znajomych, którzy również będą się dobrze bawić przy planszówkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację tej inicjatywy i w ciągu ostatniego miesiąca poświęcili mnóstwo swojego czasu, aby to spotkanie mogło się odbyć. Przede wszystkim dziękujemy tym, którzy znaleźli czas we wtorkowe popołudnie, aby rozkręcić pierwsze Międzypokoleniowe Spotkanie z Planszówkami w Głubczycach. To dzięki Wam sezon na planszówki uważamy za otwarty!

Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania przy planszówkach. Zabierzcie babcię, dziadka, wnuków, rodziców, dzieci, sąsiadów. Wstęp na spotkania zawsze jest bezpłatny a miła atmosfera gwarantowana! Pamiętajcie, że tutaj nie liczy się wiek, a pogoda ducha i chęć spędzenia wspólnego czasu z najbliższymi. Bez telewizora, komputera czy smartfona też można się świetnie bawić.

O datach spotkań oraz miejscach rozgrywek będziemy na bieżąco informować na naszym fanpage’u Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej AKTYWNI. Zapraszamy do polubienia!

Szykujemy jeszcze wiele niespodzianek, a wśród nich rozgrywki w atrakcyjnych miejscach na mapie miasta Głubczyce czy też gra w szachy w wersji XXL w Parku przy ulicy Sobieskiego w Głubczycach, gdy tylko dopisze pogoda.

Joanna Grabuńczyk
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju
Społeczności Lokalnej „AKTYWNI”

 

Poprzedni artykułRusza remont basenu
Następny artykułJak zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku w gospodarstwie rolnym?
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804