Defibrylator w Puchatkowie

Nowy defibrylator w Przedszkolu nr 2 w Głubczycach

0

Przedszkole nr 2 w Głubczycach zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt – defibrylator AED

Pierwsza pomoc przedmedyczna / PZU

Miło nam poinformować, że nasz projekt „Polepszenie bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Głubczycach” złożony przez nasze przedszkole do Fundacji PZU, został pozytywnie rozpatrzony.

Tym samym Kubusiowe Przedszkole zostanie wyposażone w specjalistyczny sprzęt jakim jest defibrylator AED.

W ramach zadania przeprowadzimy szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla całej kadry przedszkola oraz oddelegowanych pracowników Urzędu Miejskiego i ZSCKR.

Informacje nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej znajdziesz tutaj

Tym samym dorośli odświeżą zasady udzielania resuscytacji i poznają funkcjonowanie AED. Także nasze puchatkowe dzieciaki w ramach projektu odbędą cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkań będzie zdobycie wiedzy i umiejętności w przeprowadzaniu działań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedzą się jak zachować się podczas sytuacji zagrożenia życia. Tematyka zajęć będzie podzielona na 4 kategorie: zranienia, oparzenia, krwotoki oraz stany nagłe.

Co znamienne, z zakupionego urządzenia będzie można korzystać powszechnie w sytuacji zagrożenia życia. Każdy mieszkaniec naszego miasta, któremu będzie potrzebna pomoc z defibrylatora AED będzie mógł z tego urządzenia skorzystać.

Kolejny punkt na mapie placówek posiadających przenośny defibrylator AED – czujemy się bezpieczniejsi!

Puchatkowo dziękuje Fundacji PZU. Dzięki Wam spełniło się nasze kolejne marzenie.

Joanna Rudecka
Dyrektor Przedszkola nr 2 w Głubczycach

Poprzedni artykułJak zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku w gospodarstwie rolnym?
Następny artykułJak być przedsiębiorczym? Przyjdź i posłuchaj
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804