To im poświęcona jest nowa wystawa czasowa, którą od dzisiaj można oglądać w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej.

Na 28 planszach zestawiono blisko 400 zdjęć i dokumentów, dzięki którym będą mogli Państwo poznać historię głubczyckich rodzin kresowych: ich przedwojenne codzienne życie na Kresach, tragiczne wydarzenia okresu II wojny światowej, konieczność wyjazdu, aż po osiedlenie się w Głubczycach i współtworzenie powojennego oblicza miasta. Prezentowane źródła w dużej części pochodzą od samych Kresowian i ich potomków, którym w tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udostępnienie tak wielu rodzinnych pamiątek. Przygotowanie i naukowe opracowanie tych materiałów wystawa zawdzięcza panu dr. Arkadiuszowi Szymczynie.
Wystawa „Kresowianie na Ziemi Głubczyckiej” będzie gościła w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca 30 stycznia 2022 roku.
Wystawa powstała dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Głubczyce, Gminy Głubczyce, Stowarzyszenia Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej oraz Banku Spółdzielczego w Głubczycach.
Poprzedni artykułKoncert Solo i na Głosy
Następny artykułWojewoda zachęca do szczepień
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804