Złóż deklarację źródła ciepła

Każdy właściciel lub  zarządca budynku musi złożyć deklarację z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i spalania paliw (piec, kominek, a nawet kuchnia węglowa).

0

Każdy właściciel lub  zarządca budynku musi złożyć deklarację z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i spalania paliw (piec, kominek, a nawet kuchnia węglowa). Katalog urządzeń, które muszą być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) obejmuje m.in. kotły i grzejniki gazowe, kotły na paliwa stałe, pompy ciepła, czy ogrzewanie elektryczne. W przypadku mieszkania w bloku to zarządca zgłosi wspólne źródło ciepła. Natomiast jeżeli w lokalu jest indywidualne źródło ciepła np. kominek to taką deklarację trzeba złożyć samodzielnie.


DEKLARACJE A i B

A. Budynki i lokale mieszkalne


Obowiązek złożenia deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw wynika z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 554).

TERMINY:

12 miesięcy na złożenie deklaracji
– dotyczącej budynku oddanego do użytku przed 1 lipca 2021 r.

14 dni na złożenie deklaracji
– dotyczącej budynku oddanego do użytku po 1 lipca 2021 r.

W myśl art. 27h ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków za brak złożenia deklaracji  w wyżej wymienionym terminie będzie grozić grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.
Poprzedni artykuł„Angelus Cantat” – koncert inauguracyjny
Następny artykułKonsultacje ws kolei
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804