Pomóż chorej Emilce

Emilka ma dopiero 6 lat. Pochodzi z małej miejscowości Pawłowiczki w województwie opolskim. We wrześniu 2019 r. dowiedziała się, że zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

0
Data: 14 października (czwartek)
Godz.: 12:00-18:00
Miejsce: Głubczyce
Adres: ul. Rynek 1, pod Ratuszem

Emilka ma dopiero 6 lat. Pochodzi z małej miejscowości Pawłowiczki w województwie opolskim. We wrześniu 2019 r. dowiedziała się, że zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Po leczeniu chemioterapią w szpitalu jej stan zdrowia poprawił się, ale na krótko. W sierpniu tego roku okazało się, że choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Emilka choruje jednocześnie na ostrą białaczkę limfoblastyczną, chłoniaka limfoblastycznego i ma guza śródpiersia. Obecnie Emilka poddawana jest kolejnym cyklom leczenia. Prawdopodobnie będzie potrzebowała przeszczepienia komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy aby móc żyć.

Kiedyś Emilka była bardzo aktywną dziewczynką. Jeździła na rowerze, bawiła się z koleżankami, spacerowała z psem, a nawet chodziła po górach. Teraz to wszystko zamieniła na szpitalne sale. Jej jedynym marzeniem jest wyzdrowieć i wrócić do domu, do rodziców, do siostry Zuzi.

Codziennie w Polsce co 40 min. ktoś słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Tym razem trafiło na Emilkę. Czy chemioterapia zadziała? Tego nie wiemy, ale wiem, że rejestrując się bezpłatnie w bazie Fundacji DKMS możesz dać szansę na nowe życie Emilce i innym chorym na nowotwory krwi.

Poprzedni artykułSzlak krzyżacki na ziemi głubczyckiej
Następny artykułDom Samotnej Matki
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804