Sprzątanie lasu i parku

W każdy trzeci weekend września na świecie organizuje się szereg wydarzeń pod hasłem "Sprzątanie Świata". Również nasza gmina postanowiła zaangażować młodzież szkolną w tą proekologiczną akcję, organizując 14 września sprzątanie lasu i parku w Głubczycach.

0

W każdy trzeci weekend września na świecie organizuje się szereg wydarzeń pod hasłem „Sprzątanie Świata”. Również nasza gmina postanowiła zaangażować młodzież szkolną w tą proekologiczną akcję, organizując 14 września sprzątanie lasu i parku w Głubczycach.

Z młodzieżą spotkał się zastępca burmistrza Głubczyc Pan Kazimierz Bedryj. W swoim wystąpieniu podziękował za zaangażowanie jednocześnie wskazując na potrzebę kształtowania postaw proekologicznych i dbania o nasze najbliższe otoczenie, w którym mieszkamy.

Głubczycka młodzież zebrała pokaźną liczbę worków ze śmieciami. Po zakończonym marszu, wszyscy mieli okazję posilić się przygotowanymi wcześniej kanapkami i napojami. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał roślinę do posadzenia w przydomowym ogrodzie lub wybranym przez siebie miejscu.

Tegoroczne hasło sprzątania Polski koordynowane przez fundację „Nasza Ziemia” brzmiało: „Myślę, wiec nie śmiecę”. Przypominamy, że Polska dołączyła do ruchu „Clean Up The World” już w 1994 r.

Dbajmy o środowisko i otoczenie. Myślę! Nie śmiecę.

Poprzedni artykułChleb nasz powszedni
Następny artykułUmorzenia ZUS dla pracodawców
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804