Międzypokoleniowy plener malarski to kolejna inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Społeczności Lokalnej “Aktywni”.

Plener odbył się 10 września 2021 roku przy Stawie Łabędzim, w naszym pięknym parku miejskim w Głubczycach. Głównym założeniem wydarzenia było stworzenie wspólnej przestrzeni dla ludzi starszych i młodszych do integracji międzypokoleniowej, wzajemnego poznania się i współpracy. Chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które będzie integrowało nie tylko nasze pokolenia, ale także mieszkańców całego powiatu. I to nam się udało, gościliśmy przyjaciół w różnym wieku, dzieci, młodzież, całe rodziny z dziećmi, dziadków z wnukami a także lokalnych artystów. Odwiedzili nas także mieszkańcy, jakże pięknego miasta Wrocławia, który jest bliski naszemu sercu. Cieszy bardzo duże zainteresowanie plenerem. Gdy spotykają się ludzie pełni pasji jest moc.

Podczas pleneru powstały przepiękne prace. Mamy bardzo uzdolnionych mieszkańców. Prace były tworzone z wykorzystaniem różnych technik malarskich. Swoją obecnością zaszczycił nas również gość specjalny, nasza krajanka a także zbarażanka Pani Stefania Kostyk, artystka, malarka, uczestniczka ponad 40 plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych. Była to bardzo miła niespodzianka. Efekt końcowy zostanie zaprezentowany na specjalnie przygotowanej wystawie.

Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie w tak zacnym gronie. Planujemy już kolejne wydarzenia dla naszych mieszkańców na które bardzo serdecznie zapraszamy. Bo robimy to dla Was. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli z nami i uczestniczyli w plenerze. Szczególne podziękowania należą się firmie Top Farms Głubczyce, za okazane wsparcie finansowe oraz Panu Józefowi za przekazane sztalugi. Macie wielkie serce.

Marcin Grabuńczyk
Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Aktywni”

Poprzedni artykułWypłata 300 plus w powiecie głubczyckim. Mamy najnowsze dane
Następny artykułSoli Deo Gloria zabrzmią organy w Nowej Cerekwi
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804