Wypłata 300 plus w powiecie głubczyckim. Mamy najnowsze dane

Wnioski 300+ do końca listopada

0

Rodzice z powiatu głubczyckiego dostają pieniądze z programu Dobry Start. Na razie na ich konta bankowe wpłynęło ponad 940 tys. zł. W województwie opolskim ZUS wypłacił rodzicom już 21 mln zł na szkolną wyprawkę.

Świadczenie 300 plus to pieniądze, za które rodzice i opiekunowie mogą kupować artykuły i akcesoria szkolne dla uczących się dzieci. Ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć, bo jest na to czas do końca listopada. Jednak im wcześniej rodzic wyśle go do ZUS, tym szybciej na jego konto wpłyną pieniądze.

– Do tej pory rodzicom i opiekunom w powiecie głubczyckim wypłaciliśmy 3134 świadczenia o wartości 940 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy trafiło do odbiorców w Głubczycach, bo 489 tysięcy złotych. Mieszkańcom gminy Kietrz wypłaciliśmy 212 tysięcy, a kolejnych prawie 118 tysiące złotych ZUS przelał na rachunki wnioskujących o świadczenie 300 plus z gminy Baborów. Do beneficjentów programu z gminy Branice trafiło do tej pory 121 tysięcy złotych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do 25 sierpnia w całym kraju na konta osób, które złożyły wniosek o świadczenie 300 plus trafiło już 923,8 mln zł, a liczba wypłaconych świadczeń to prawie 3,1 mln. Natomiast na rachunki bankowe opolskich beneficjentów programu Dobry Start zostały zasilone kwotą 21 mln zł. Najwięcej z tej puli – ponad 5 mln 332 tys. – otrzymali rodzice i opiekunowie z Opola i powiatu opolskiego. Tutaj liczba przyznanych świadczeń w ramach Dobrego Startu to obecnie 17,8 tys.

ZUS przypomina, że wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną czyli przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portalu Emp@tia. Ta zasada obowiązuje bez względu na to, czy o wypłatę świadczenia wnosi rodzic, opiekun prawny, faktyczny czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ponadto apeluje, by rzetelnie wypełnić wniosek, w tym podać prawidłowy numer konta bankowego. To niezbędne, by ZUS bez przeszkód i sprawnie wypłacił należności.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Świadczenie jest przyznawane i wypłacane bez względu na osiągany w rodzinie dochód.

Pieniądze z programu Dobry Start, które wpływają na rachunki bankowe wnioskodawców nie są opodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej.

Sebastian Szczurek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa opolskiego

Poprzedni artykułEkologiczny Piknik Rodzinny [FOTO]
Następny artykułŁączący pokolenia plener malarski