Od lipca ZUS czynny w poniedziałki do godziny 18:00

W poniedziałki klienci będą mogli korzystać z możliwości osobistego załatwienia spraw w naszych placówkach aż do godziny 18

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 1 lipca w każdy poniedziałek sale obsługi klientów ZUS na Opolszczyźnie będą ponownie otwarte do godz. 18.00. To efekt poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej.


– W poniedziałki klienci będą mogli korzystać z możliwości osobistego załatwienia spraw w naszych placówkach aż do godziny 18. To cenna informacja szczególnie dla osób aktywnych zawodowo, którzy pracują do późnych godzin popołudniowych. Dodatkowe trzy godziny w każdy poniedziałek powinny pomóc zaplanować wizytę w jednostce ZUS – Radosław Siczewski z opolskiego oddziału ZUS.

ZUS przypomina o zdalnych formach kontaktu z Zakładem poprzez indywidualne konto na platformie internetowej PUE ZUS. Ponadto zachęca do wideorozmów z ekspertami ZUS.

– Nie wszystkie sprawy wymagają odwiedzin na sali obsługi klientów. Wiele z nich można załatwić z konsultantem ZUS podczas e-wizyty czyli spotkaniem przez Internet. Ten sposób nie wymaga nawet wychodzenia z domu – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

E-wizytę można umówić na stronie www.zus.pl. Spotkanie ma formę wideorozmowy z ekspertem ZUS, więc potrzebny jest komputer z kamerą lub smartfon oraz dokument potwierdzający tożsamość. W ten sposób nasi klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE.

Osoby głuche i niedosłyszące mogą także umawiać się na rozmowę wideo przez Internet w języku migowym PJM. Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie wybrać „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz wybrać jej termin. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowane są, bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Uwaga! Żeby w czasie e-wizyty uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, zainteresowany powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas wideo spotkania ze specjalistą ZUS. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także zrealizować e-wizytę w imieniu innej osoby.

Sebastian Szczurek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa opolskiego

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Taekwon-do Seniorów 2021 Głubczyce
Następny artykułInformacja o jakości wody w kąpieliskach na terenie województwa opolskiego w sezonie kąpieliskowym 2021
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804