Zespół trampkarzy U-14/U-15 Polonii Głubczyce prowadzony przez trenera Artura Komarnickiego to jeden z trzech zespołów młodzieżowych naszego klubu i jedyny w tej kategorii wiekowej w naszej gminie.


Występuje on w 1 Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy gr. II i aktualnie zajmuje w niej drugą lokatę mając przed sobą tylko zespół rezerw Odry Opole.

Ostatnie pół roku było bardzo ciężkim okresem dla naszego zespołu. W okresie zimowym ze względu na C19 nie mógł korzystać z hal sportowych więc treningi odbywały się na zmrożonej płycie boiska jak i na zasypanym śniegiem orliku miejskim więc warunki były wręcz „spartańskie”. Chłopcy podjęli ryzyko i to się opłaciło. Bez kontuzji wytrwaliśmy najgorszy okres realizując plany treningowe. Dzisiaj mogą spokojnie skupić się na realizacji sportowych marzeń. Warto dodać, iż w rundzie jesiennej nasz zespół otarł się o ponowny awans do Opolskiej Ligi Trampkarzy, ostatecznie zajął jednak drugie miejsce ustępując zespołowi ze Zdzieszowic.

Oczywiście jest kilka przypadków gdzie zawodnicy ze względu na obawy rodziców dotyczące COVID-19 zrezygnowało z uczęszczania na zajęcia jak i sami zawodnicy podjęli decyzje o rezygnacji z uprawiania sportu ze względu na jak to sami określili „brak czasu”. Pozostali więc tylko najwytrwalsi i to im należy się szacunek oraz brawa a ze strony klubu wsparcie. Chłopcy aktywnie pracują nad formą, o czym między innymi świadczy już stan strojów sportowych.

Oto oni:

Trampkarze KS Polonii Głubczyce / © fot. Artur Komarnicki – trener

Marcel Będkowski, Patryk Bryłka, Kamil Wilk, Michał Prus, Łukasz Czarnuch, Maciej Krzywak, Maciej Złoczowski, Błażej Bawoł, Dorian Myk, Patryk Stec, Szymon Piskorz,Tomasz Urbańczyk, Karol Dobrowolski, Tobiasz Tyburczy, Kacper Zapotoczny, Mateusz Matuszkiewicz

Przedstawiamy wyniki rundy wiosennej:

LKS ATOM GRĄDY – MALERZO- WICE MAŁE KS POLONIA GŁUBCZYCE 2021-03-06 11:00 2:5
KS POLONIA GŁUBCZYCE OKS ODRA III OPOLE 2021-03-13 10:00 0:2
SKS PIAST STRZELCE OPOLSKIE KS POLONIA GŁUBCZYCE 2021-03-20 11:00 1:2
KS POLONIA GŁUBCZYCE RTSODRAK-KOŹLE 2021-05-12 17:00 19:0
KS POLONIA GŁUBCZYCE LKS ATOM GRĄDY – MALERZO- WICE MAŁE 2021-04-24 13:30 5:5
OKS ODRA III OPOLE KS POLONIA GŁUBCZYCE 2021-05-01 11:00 1:1
KS POLONIA GŁUBCZYCE SKS PIAST STRZELCE OPOLSKIE 2021-05-08 11:00 2:2
RTS ODRA K-KOŹLE KS POLONIA GŁUBCZYCE 2021-05-15 11:00 0:11
KS POLONIA GŁUBCZYCE TS CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE 2021-05-22 11:00 1:0

 

Nasz zespół oczywiście do samego końca będzie walczył o jak najlepszy wynik sportowy. Kto wie, może sprawimy niespodziankę i przegonimy Odrę Opole.

Redakcja TG

Poprzedni artykułZalążki trąb powietrznych nad Głubczycami
Następny artykułPrzedszkolak mały i duży ochronie przyrody służy
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804