Dżeki i Leśnik do adopcji

Kolejne zwierzaki do adopcji z Przytuliska w Głubczycach

0

DŻEKI

Dżeki to ok.8-letni owczarek niemiecki.

Czeka w naszym Przytulisku na prawdziwy dom i godne życie. Tego ostatniego nie miał okazji zaznać w ciasnym kojcu, gdzie go przetrzymywano, nie okazując zainteresowania i opieki., a co najwyżej niechęć.

Mimo tego, psiak jest wesoły, pogodny i reaguje bardzo pozytywnie na dobre traktowanie. Chętnie się bawi. Gotów jest na współpracę z człowiekiem, chociaż nie zawsze wie, jak to się robi.

Na przykład: uwielbia spacery, jednak ciągnie na smyczy, bo przecież nikt go nie uczył chodzenia przy nodze.

Nie należy zapominać, że owczarek niemiecki to duży i silny pies. Od przyszłego opiekuna oczekujemy znajomości wymagań rasy, doświadczenia w kontaktach z dużymi psami, opanowania i pewnej siły oraz sprawności fizycznej.

Dżeki jest spragniony przyjaźni i cudownie reaguje na pozytywne emocje. Zdaje nam się jednak, że doświadczył w życiu przemocy, bo na ostre traktowanie może zareagować agresją.

Pies nie był właściwie socjalizowany i chociaż dorosły, wymaga pracy od podstaw.

Na inne psy reaguje różnie. Te przyjaźnie nastawione i zrównoważone wzbudzają jego zainteresowanie i jakby chęć do zabawy, a te zaczepne raczej agresję.

Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy.

Więcej szczegółów pod nr tel. 535 081 581


LEŚNIK

Kot w domu to jak lekarstwo. Mruczenie futrzaka odpręża i pomaga się zrelaksować. Przebywanie w jego towarzystwie zwiększa produkcję serotoniny – hormonu szczęścia, a zmniejsza poziom hormonu stresu. Po ciężkich życiowych przejściach przebywanie w otoczeniu kota wspomaga leczenie.

Polecamy więc do adopcji koty. Jednym z nich jest Leśnik.

Leśnik to ok. 4,5-letni kot, który trafił do Przytuliska z chorą przednią łapką. Niestety łapka nie była do uratowania i kotek przeszedł zabieg amputacji. Jest już całkowicie wygojony i jak wszystkie nasze trójłapki nauczył się sprawnie poruszać. Tak, że jego inwalidztwo absolutnie nie oznacza niepełnosprawności.

Leśnik był długo kotem nieufnym, jednak naszym niezastąpionym wolontariuszom zawdzięczamy oswojenie chłopaka. Nauczył się czerpać przyjemność z głaskania. Początkowo zachowuje dystans, z czasem, gdy pozna człowieka,  garnie się do pieszczot.

Szukamy Leśnikowi domu niewychodzącego.

Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy. Jednym z nich jest Leśnik.

Kocurek jest wysterylizowany, odrobaczony i czeka na kochający dom.

Przed adopcją obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy.

Wszelkie informacje pod nr tel. 535 081 581

Poprzedni artykułXI Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w karate WKF
Następny artykuł8 medali w Suchedniowie dla Głubczyc
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804