Mamy zaszczyt zaprezentować Laureatów VI Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „Polak Mały – Album o Polsce”


Dzieci wraz z Rodzicami przygotowały przepiękne Albumy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, zawierające znaki narodowej i regionalnej tożsamości. Prace wzbudziły ogromny zachwyt wśród oglądających. Na uwagę i wielkie uznanie zasługują także prace, które były wykonane samodzielnie przez niektóre z najmłodszych dzieci. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Głubczyc.

Starannie i niezwykle estetycznie wykonane strony Albumów przenosiły nas to do czasów Piastów, to do historii o Syrence Warszawskiej, aż wreszcie do naszego pięknego miasta – naszej Małej Ojczyzny – Głubczyc. Wzbudzenie u Dzieci zainteresowania historią naszej Ojczyzny i regionu, w którym mieszkamy jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Wyróżnione 3 prace Mai Barańskiej, Basi Konrad oraz Sary Dzieży

Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie prace. Wyróżniła także 3 z nich, przyznając ex aequo trzy pierwsze miejsca dla: Mai Barańskiej, Basi Konrad oraz Sary Dzieży.

Przeglądając Albumy możemy dostrzec piękno biało – czerwonych barw oraz ogrom serca, jakie okazujemy naszym symbolom narodowym jak również dostrzec to, w jak bardzo ważnym i ciekawym miejscu mieszkamy. Niektóre prace dodatkowo zachwycają formą prezentacji – są niczym prezenty, skrywające piękną tajemnice naszego kraju.

Jesteśmy dumni, że Puchatkowe Dzieciaczki wraz z Rodzinami tak pięknie podjęły się niełatwego zadania jakim było wykonanie pracy o tak ważnej i bliskiej sercu tematyce.

Dyrekcja Przedszkola nr 2 w Głubczycach

Poprzedni artykułAkcja prędkość w najbliższy piątek
Następny artykułPromocja książki „Smaki tradycji. Kulinaria subregionu głubczyckiego” [ONLINE]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804