Znaleziono sprawcę potrącenia pieszej w Kietrzu

Nietrzeźwy kierowca opla miał potracić pieszą i uciec z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. W drugim przypadku nietrzeźwy kierujący wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym suzuki. Temu kierowcy policjanci zatrzymali już prawo jazdy

0

Nietrzeźwy kierowca Opla miał potracić pieszą i uciec z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. W drugim przypadku nietrzeźwy kierujący wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym suzuki. Temu kierowcy policjanci zatrzymali już prawo jazdy.


W poniedziałek przed południem do policjantów napłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej w Kietrzu. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali poszkodowaną 61-letnią mieszkankę Kietrza, która poinformowała policjantów, że chwilę wcześniej została potrącona przez bordowy samochód, który uciekł z miejsca. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili dokładne dane samochodu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że to mieszkaniec powiatu raciborskiego. Policjanci pojechali pod adres zamieszkania podejrzanego. W garażu był już schowany bordowy opel. Posiadał on uszkodzenia, które potwierdzały, że brał udział w zdarzeniu. Na domiar tego po przebadaniu okazało się, że 71 – letni kierowca jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do jednostki policji. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty.

Do drugiego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego doszło kilka godzin później. 55-letni mieszkaniec gminy Branice nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 32-latce w osobowym suzuki, przez co doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. A kierowca mercedesa stracił już swoje uprawnienia.

W obu przypadkach sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Kierowca, który uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy osobie poszkodowanej musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiedzmy stanowcze nie wszystkim nietrzeźwym kierującym! Reagujmy na każdy przypadek. Kiedy tylko kogoś podejrzewamy o prowadzenie pod wpływem alkoholu czy środków odurzających powiadamiajmy policję. To pozwoli na eliminację nietrzeźwych użytkowników dróg.

Źródło: glubczyce.policja.gov.pl

Poprzedni artykułAmelia Lipa i jej pierwszy singiel
Następny artykułSpisz się sam! To proste
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804