Pochodząca z Bliszczyc uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach Amelia Lipa wydała właśnie swój pierwszy singiel “W obłoku”


Pasja jest tym, co nadaje głębszy sens naszemu życiu. Być może brzmi to trywialnie, ale tak w zasadzie jest. Po prostu. Osoby, które pasjonują się jakąś aktywnością twórczą, przejawiają zdecydowanie więcej optymizmu, mają ciągłą motywację do działania, patrzą na życie w zasadniczo odmienny sposób. Pasja gdy pojawia się za młodu, odpowiednio pielęgnowana, krok po kroku wypracowywana „skazuje” ludzi na sukces.

Niewątpliwie wielką pasjonatką śpiewu i muzyki jest uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach Amelia Lipa. Amelia śpiewa od 3 roku życia, brała udział w wielu konkursach wokalnych a kilka dni temu wydała swój pierwszy singiel „W obłoku”. Oddajmy głos Amelii.

Amelia o swoim pierwszym singlu

Nazywam się Amelia Lipa, mam 16 lat. Jestem uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach. Mieszkam w małej miejscowości – Bliszczyce. Moją największą pasją jest muzyka. Śpiewam od 3 roku życia. Brałam udział w wielu konkursach wokalnych m.in. zostałam laureatką Polonijnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka dobra na wszystko” zajmując 3 miejsce.

Aktualnie szkolę swój wokal w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu pod okiem Pana Daniela Rożka. Ostatnio udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń. 8 maja wydałam swój debiutancki singiel.

Piosenka nie powstałaby, gdyby nie kompozytor utworu oraz autor tekstu – Kamil Koksa. Utwór opowiada o relacjach dwojga ludzi, ich niespełnionym uczuciu oraz tęsknocie za miłością bohaterki utworu. Utwór “W obłoku” to muzyczna, bajkowa opowieść, piękna i wzruszająca ballada. Chcę, by ta piosenka przeniosła Was do magicznej krainy, pełnej uczuć i emocji.

Tekst piosenki odwołuje się do sytuacji codziennych w której ludzie będący w związkach znajdują się w tak zwanym „obłoku” nie potrafią odwzajemnić swojej miłości czy dojść do kompromisu. Uczucie to towarzyszy głównej bohaterce utworu.

Przed samym opublikowaniem singla byłam przeszczęśliwa ale jednocześnie zestresowana. Reakcja ludzi była fantastyczna! Dostałam tyle pozytywnych wiadomości, gratulacji. Śpiew to dla mnie wyrażenie siebie, mowa o uczuciach. Muzyka to wszystko, kocham śpiewać i chcę to dalej kontynuować, aż spełnię wszystkie marzenia.

Chciałabym przekazywać młodszym osobom, że warto marzyć i dążyć do wyznaczonego sobie celu.

Poprzedni artykułGłos Głubczyc / 2021 maj
Następny artykułZnaleziono sprawcę potrącenia pieszej w Kietrzu
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804