Dominacja głubczyckich badmintonistów

0

W dniach 29.04-02.05.2021 r. w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików U15 w Badmintonie


Mistrzostwa były Współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Na starcie Mistrzostw stanęło ok. 130 zawodników z ponad 30 klubów całego kraju. Klub LKS Technik Głubczyce reprezentowali zawodnicy: Maja Janko, Oliwia Zielińska, Dominika Wiciak, Anna Gałaszkiewicz, Mateusz Golas, Rafał Mielnik, Jakub Gałązka, Dominik Lenartowicz i Konrad Zdeb.

Zawodnicy Technika zdominowali Mistrzostwa zdobywając łącznie 6 medali w tym (3 medale złote, 2 srebrne i 1 brązowy).

Złote medale zdobyli w grach pojedynczych: dziewcząt, Maja Janko i chłopców, Mateusz Golas. Mateusz zdobył jeszcze złoty medal w grze mieszanej grając w parze z Julią Wójcik zawodniczką Beninca UKS Feniks K-Koźle pokonując w finale zawodniczkę klubową Maję Janko, która w parze z Michałem Melaniukiem z klubu Milenium Warszawa tym samym zdobyła srebrny medal. Srebrny medal zdobył również Rafał Mielnik w grze podwójnej chłopców w parze z Wojciechem Budnym zawodnikiem z klubu Beninca UKS Feniks K-Koźle. Medal brązowy natomiast zdobyła jeszcze w grze pojedynczej dziewcząt Oliwia Zielińska.

Serdecznie Gratulujemy
LKS Technik

Poprzedni artykułDzień św. Floriana w Głubczycach
Następny artykułŚwiatowy Dzień Ziemi 2021 ZHP Głubczyce
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804