4 maja w Dzień Świętego Floriana – patrona strażaków, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka


O godz. 17:00 w Kościele O.O. Franciszkanów w Głubczycach została odprawiona msza św. w intencji strażaków przez Wielebnego Gwardianina Klasztoru Franciszkanów o. Eliasza Jerzego Opalę.

W nielicznym gronie ze względu na towarzyszącą nam pandemię, w uroczystości uczestniczył jedynie poczet Sztandarowy Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach, dowództwo jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach w osobie st. bryg. Wojciecha Semeniuka Komendanta Powiatowego PSP na czele, Starosta Głubczycki Pan Piotr Soczyński, Burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa, Wiceburmistrz Pan Kazimierz Bedryj wraz z zebranymi strażakami KP PSP i OSP.

Po mszy św. zebrani udali się pod pomnik św. Floriana przy zbiegu ulic Bałuckiego i Kozielskiej aby złożyć kwiaty.

Burmistrz Głubczyc pragnie złożyć podziękowania wszystkim strażakom, funkcjonariuszom za szczere oddanie w pracy i poświęcenie. Jednocześnie życzy dużo zdrowia, tylu samo powrotów co wyjazdów, pomyślności, sukcesów oraz satysfakcji i dumy z jakże istotnej i ważnej dla całego społeczeństwa służby jaką Państwo pełnią.

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Poprzedni artykułNieodpłatne poradnictwo na terenie powiatu głubczyckiego
Następny artykułDominacja głubczyckich badmintonistów
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804