W Przedszkolu nr 3 w Głubczycach najmłodsi przygotowali piękny apel 3-majowy z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji


Wszyscy tęsknimy do pewnej „normalności” w kontaktach wyrażającej się organizacji i możliwości uczestniczenia w różnych wydarzeniach, m.in. tych artystycznych, a szczególnie gdy biorą w nich udział dzieci. Tak było w Przedszkolu nr 3 w Głubczycach w ostatni piątek 30 kwietnia. Nie było tak jak co roku Gminnego Przeglądu Talentów Przedszkolaków „Polak Mały” – ale był uroczysty apel.

Dzieci z grup Misie, Pszczółki, Ekoduszki oraz Ekoludki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Organizatorką apelu była Pani Aldona Grzywna. W przygotowaniach programu aktywnie brały udział Panie: Barbara Bożęcka, Jolanta Szczepanik, Katarzyna Komplikowicz oraz Iwona Junka.

Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie. Pani Dyrektor podkreślając wagę Konstytucji będącej zbiorem praw, podziękowała Nauczycielom za przygotowanie uroczystości, dzieciom za piękną postawę i wspaniały występ oraz gościom, którzy w tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście.

W uroczystości brał udział m.in. burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa oraz znana lokalnej społeczności Siostra Józefina wraz z przedstawicielami mediów. W imieniu zaproszonych i swoim własnym burmistrz podziękował dzieciom i gronu pedagogicznemu za pięknie przygotowany program, zwracając uwagę na potrzebę powrotu do organizowania wydarzeń tego typu, choćby w ograniczonym zakresie m.in. ze względów pedagogicznych, które służą pozytywnemu i prawidłowemu rozwojowi najmłodszych.

Redakcja TG

Poprzedni artykułKonkurs mody ekologicznej w Przedszkolu nr 3 w Głubczycach
Następny artykuł230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja [FOTO]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804