Dnia 29 kwietnia w Przedszkolu nr 3 w Głubczycach odbył się konkurs dla dzieci „Eko moda”. W konkursie udział wzięły chętne dzieci, które wraz z rodzicami zaprojektowały i wykonały kreacje wiosenne, a następnie zaprezentowały je pięknie na czerwonym dywanie


Wśród projektów na uwagę zasłużyły kolekcje wiosna-lato 2021 eko-torebek z wytłaczanek po jajkach, plastikowych walizeczek i workowych torebeczek. Wyróżniły się również propozycje wiosennych sukienek foliowych, lnianych gazetowych a także papierowe eko-spodenki. Blasku kreacjom dodała biżuteria z nakrętek i CD płyt oraz butelkowo-foliowe nakrycia głowy. Na uznanie zasłużyły również eko-stroje bajkowych postaci tj. smok, rycerz, dama dworu, motylek, robot itp.

Wszystkie propozycje spotkały się z uznaniem wymagającej publiczności i jury, które doceniło starania gromkimi brawami oraz dyplomami i drobnymi prezentami, gdyż celem tego typu konkursów w przedszkolu nie jest wygrana czy przegrana, ani drogi prezent a fajna, wspólna zabawa, rozwijanie kreatywności, pewności siebie dzieci, a także w tym przypadku zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania przedmiotów powtórnie.

Organizatorką konkursu i jednocześnie prowadzącą była nauczycielka Katarzyna Komplikowicz, a oprawą muzyczną i nagrywaniem relacji zajmowała się pani Iwona Junka.

Iwona Junka

Poprzedni artykułFlaga narodowa [POEZJA]
Następny artykułPrzedszkolaki obchodzą Święto Konstytucji
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804