Uruchomiono wyczekiwane przez mieszkańców Głubczyc głosowanie nad zadaniami do Budżetu Obywatelskiego Głubczyc edycja 2021


Głosowanie

Pod tym linkiem można zagłosować na wybrane przez siebie zadanie.

https://glubczyce.pl/4151/glosowanie-bo-2021.html

W końcu mamy to. Głosowanie nad dwoma bardzo interesującymi zadaniami. Nie da się ukryć, że wybór ten to bardziej alternatywa (tylko dwa zadania, nie więcej), ale jest dość trudny. Oba dotyczą stref aktywności, widzimy więc, że ubiegający się o głosy stawiają na sport. To dobrze, szczególnie w czasie pandemii – aktywność na świeżym powietrzu jak nigdy nabiera nowego znaczenia i jakości. Siłownie, kluby fitness są jak na razie zamknięte dla zwykłych obywateli. Pogoda też niekoniecznie sprzyjała spacerom – mamy końcówkę kwietnia, a ciągle jest słońca “jak na lekarstwo”, chłodno.

Zadanie 1

Głubczyckie strefy aktywności Pana Radnego Zbigniewa Serwetnickiego oferują de facto 2 różniące się w swym przeznaczeniu inwestycje: 1# zakup “Wodnego Toru Przeszkód” i jego montaż na środkowej niecce basenu miejskiego oraz 2# stworzenie utwardzonej ścieżki rowerowej w typie “toru crossowego” wraz z infrastrukturą (ławeczki, stojaki na rowery, lampy oświetleniowe, kosze, tablice informacyjne z regulaminami).

Wspomniana infrastruktura to bez wątpienia duży plus, bo obok bogatej oferty (tor + ścieżka) dochodzi element dodany – ławeczki, kosze, lampy itd. Plusem jest też mobilność wodnego toru przeszkód. Na czas remontu basenu będzie można go przewieźć i zainstalować w Pietrowicach na zalewie.

Minusem może być (w przypadku toru przeszkód) jego sezonowość. Ale już przy ścieżce rowerowej tego minusa nie ma. Można jeździć rowerem przez cały rok.

Zadanie 2

Park trampolin – strefa zdrowia i rekreacji Pani Radnej Elżbiety Słodkowskiej oferuje jeden, zwarty w swym przeznaczeniu charakter inwestycji. Jednak podzielony on będzie na 3 strefy wiekowe: 1#dzieci najmłodsze od 2 roku życia, 2# dzieci starsze – juniorzy, 3# dorośli i seniorzy. Łącznie znajdzie się tam 13 urządzeń.

Dużym plusem jest na pewno dostępność całoroczna Parku trampolin i to dla wszystkich, w zasadzie “z biegu”. Masz buty, jesteś w parku i masz ochotę poskakać – no to skaczesz. No chyba, że ktoś inny akurat korzysta…

Do minusów można zaliczyć brak dodatkowej infrastruktury w postaci np. extra ławek czy oświetlenia. Jednak gdy trampoliny powstaną w rozsądnej odległości od ławek (szczególnie w przypadku trampolin dla dzieci) to już będzie znacznie lepiej.

Podsumowanie

Oba zgłoszone zadania są ciekawe i dotyczą aktywnego ruchu na świeżym powietrzu. Wybór nie jest łatwy. To już zależy od Państwa preferencji, sposobów spędzania wolnego czasu w terenie miejskim oraz aktywności w oddaniu głosu.

Do tego też gorąco zachęcamy! Zapowiada się zaciekła rywalizacja. Jesteśmy naprawdę ciekawi, które zadanie wygra.

Autorom zadań gratulujemy i składamy podziękowania za zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Głosowanie

Pod tym linkiem można zagłosować na wybrane przez siebie zadanie.

https://glubczyce.pl/4151/glosowanie-bo-2021.html

Redakcja TG

 

Poprzedni artykułMamo, tato, narysuj mi pieska!
Następny artykułMedale badmintonistów na Grand Prix Polski
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804