To już 16 lat od czasu śmierci papieża Jana Pawła II. Cały świat w głębokim żalu i smutku żegnał wtedy największego Polaka.


Po długim okresie cierpienia jakie przeżywał Jan Paweł II, odszedł pokornie do domu Ojca. Nie unikał spotkań z ludźmi, choć jego wiek i fizyczne słabości ograniczały je. Był dla innych na tyle, na ile mógł.

Mamy Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 r. Splot tej szczególnej daty śmierci Jana Pawła II z dniem upamiętniającym ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na krzyżu jest wyjątkowy i zarazem symboliczny w swym wymiarze. Łączy w sobie głęboki smutek, żałobę z radością nowego życia, zwycięstwa nad śmiercią i zmartwychwstania.

Zatrzymajmy się na chwilę, wróćmy do wielu cennych, może trochę zapomnianych wartości, w tym pojednania i wspólnego, odpowiedzialnego przechodzenia przez jakże trudny czas pandemii, w efekcie zbyt często naznaczony traumami pożegnań z najbliższymi. Nie pozwólmy, by Święto Wielkanocy było powodem w późniejszym czasie do smutku i goryczy. Bądźmy dla siebie bliscy w tym czasie na tyle, na ile możemy sobie odpowiedzialnie na to pozwolić.

Redakcja TG

Poprzedni artykułSłodownia przy Lidlu na sprzedaż
Następny artykułRzecz Powiatowa / 2021 marzec (nr 027)
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804