Zaśmiecanie to grzech – ale chyba nie w Grobnikach

Pojawiło się nowe nielegalne wysypisko śmieci w Grobnikach. Śmieci pochodzą z parafii i cmentarza. Czy zaśmiecanie w Grobnikach to grzech?

0

W tym tygodniu do naszej redakcji dotarły materiały związane z kolejnym dzikim wysypiskiem na terenie gminy Głubczyce. Tym razem chodzi jednak, nie o Lisięcice czy Zawiszyce, a o Grobniki.


Rzecz godna nagany w każdym przypadku i w świadomości społecznej nie trzeba chyba nikogo do słuszności legalnego wywozu odpadów na teren PSZOK’u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przekonywać. Tym bardziej, że w gminie taki funkcjonuje.
Jednak sprawa jest wyjątkowo bulwersująca, ponieważ dotyczy odpadów związanych z Parafią i Cmentarzem w Grobnikach, o czym świadczą rzeczy wyrzucone przy rzece Psinie, niedaleko mostu przy drodze w kierunku Pałacu. Tak wygląda owe wysypisko:

Ciekawym komentarzem społecznym mogłaby być kampania informacyjna z 2009 r. o charakterze proekologicznym współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i środowisko, w której wykorzystano przekaz ciekawie trafiający ze swoją treścią do świadomości opinii publicznej.

W spocie tym mamy postać księdza, który kieruje duszpasterską reprymendę jednemu z parafian, który “jak wszyscy” wyrzuca nielegalnie śmieci.

Jak jest w Grobnikach?

Co tam się wydarzyło? Czy ksiądz opiekujący się parafią wie o procederze? Zakładamy, że nie. Jednak może z całą pewnością wpłynąć na wiernych aby teren uprzątnąć, a ewentualnych winnych z miłością napomnieć by nie trudnili się tak grzesznymi procederami, w dodatku z udziałem parafialnych śmieci.

O sprawie wie Straż Miejska i Policja. Dokonano wizji lokalnej, sporządzono odpowiednie dokumenty.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy – dbajmy o nasze otoczenie – w którym przecież wspólnie żyjemy.

Redakcja TG

Poprzedni artykułPtasia grypa w Równem
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2021.03.17
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804