Szczepienia

Dlaczego się szczepić, w jakim celu? Kampania promocyjna szczepienia Ministerstwa Zdrowia.

1

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dla kogo w pierwszej kolejności? Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

  • pracownicy służby zdrowia;
  • mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
  • osoby powyżej 60. roku życia;
  • służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;
  • nauczyciele.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

1 KOMENTARZ

  1. Nie dla mamy, nie dla taty a dla zakladu pogrzebowego zaszczepię się ja. Szczepcie się ludzie mowi wujcio kachynsky, szczepcie się bo musicie pracować na nasze podróże sluzbowe, utrzymanie naszych biur poselskich itp. Z drugiej jednak strony patrząc na rzeczywistość jaka jest to ciezko uwierzyć w dobre intencje włodarzy naszego kraju. Spójrzmy na opiekę medyczną (kolejki do specjalistów, na małe dzieciaczki zbiera WOŚP albo zrzutka.pl), “pożywienie” w sklepach to w dużej mierze trucizna (parówki, kiełbasy przetworzone produkty), opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, dziurawe drogi. Kiedy przeanalizujemy te aspekty naszego życia nie trudno się zorientować że ktoś nas robi delikatnie mówiąc w jajo. Biorąc pod uwagę ze 3/4 twojej pensji to opłaty i podatki to jesteśmy bardziej ciemiezeni niż chłop pańszczyźniany który płacił 1/10. Reasumując zasuwasz od rana do popołudnia i 75% twojej energii jest wysysana z ciebie i niewiadomo dokąd trafia i co się z nią dzieje. Jeśli ktoś jeszcze wierzy ze chodzi o koronę i o to żeby nas zaszczepić abyśmy mogli w zdrowiu doczekać emerytury to gratuluję poczucia humoru.
    Pozdrawiam cieplutko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.