Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego na projekty dla wszystkich sołectw województwa opolskiego – w ciągu trzech lat trafi do nich w sumie 5 400 000 zł.


W tym roku z oferty urzędu skorzystały już 322 sołectwa ze wszystkich gmin w całym regionie. Kolejne miejscowości swoje projekty będą realizować już w przyszłym roku. Wszystkie te pomysły i inicjatywy łączy jedno – służą one mieszkańcom, rozwojowi i integracji lokalnych społeczności.

I co niezmiernie ważne:

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to nie konkurs – dotację w wysokości 5 000 zł otrzyma każde sołectwo w województwie opolskim.

Dzięki Marszałkowskiej Inicjatywie Sołeckiej powstają nowe altany, wiaty i place zabaw wraz z urządzeniami do ćwiczeń, prowadzone są remonty sal spotkań. To sami mieszkańcy wsi wskazali, co jest im najbardziej potrzebne. Zawsze potrafią się skrzyknąć, ale do realizacji pomysłów potrzebne są pieniądze. Na ten cel Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku już około 1 milion 580 tysięcy złotych, ale z wkładem własnym gmin wartość zrealizowanych zadań przekroczyła 3 miliony złotych! Nie ma tygodnia, w którym w jakiejś miejscowości nie byłaby oddawana mieszkańcom inwestycja, współfinansowana z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Obok nowych bądź wyremontowanych obiektów jest też nowy sprzęt, jest wyposażenie sal wiejskich, ale są również integrujące mieszkańców wydarzenia.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego:

Andrzej Buła, marszałek województwa. Fot. © Urząd Marszałkowski w Opolu
Andrzej Buła, marszałek województwa. Fot. © Urząd Marszałkowski w Opolu

Dziękuję paniom i panom sołtysom, radom sołeckim, za wspólne przeprowadzenie Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w tym trudnym 2020 roku. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście świetnymi organizatorami życia społecznego, kulturalnego i sportowego w waszych miejscowościach. Ze względu na sytuację epidemiczną 24 z 346 zadań, których nie udało się zrealizować, na prośbę realizatorów przenieśliśmy na przyszły rok. Wiemy, że chcecie je zrobić solidnie i wiemy, jak są dla państwa ważne.

Przed nami realizacja pomysłów kolejnych sołectw – te już zakończone mogą stać się dla nich inspiracją, pomocne mogą się okazać doświadczenia sąsiadów, a my jesteśmy cały czas do dyspozycji sołtysów i mieszkańców sołectw. Wszystkim w tych działaniach życzę wielu sukcesów!

Źródło: Materiał nadesłany na kontakt@twojeglubczyce.pl / © Urząd Marszałkowski, opolskie.pl

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.12.16
Następny artykułKredyt we frankach a rozwód
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804