W najbliższych dniach (czwartek, piątek 1-2 października 2020 r.) będziemy mogli powitać na terenie gminy Głubczyce Pana Marka, rowerzystę, który postanowił objechać Polskę na rowerze, zachęcając do pomocy Pani Eli – młodej mamie, ratowniczce medycznej chorej na raka, potrzebującej specjalistycznego, bardzo drogiego leczenia.


Leczenie miałoby polegać na podawaniu leku o nazwie “Avastin”, którego koszt to 7 000 PLN co 3 tygodnie przez 24 miesiące. To zbyt dużo dla rodziny Pani Eli.

  • Ela – ratownik medyczny, żona, mama dwóch małych córeczek, walcząca z rakiem.
  • Marek – postanowił, że rowerem objedzie całą Polskę. Chce w ten sposób pomóc Eli, zachęcając do wpłat na jej leczenie.

Pan Marek ma 32 lata. Wyruszył z Podhala 31 sierpnia 2020 roku z Łapszanki. Przejechał już większość trasy. Do pokonania ma ok. 3 800 km. Panią Elę, dla niego koleżankę, zna już dłuższy czas. Sport i rower traktuje hobbystycznie, czynnie uczestniczy w biegach górskich. Pierwszy raz wyrusza z inicjatywą pomocy, choć był już prywatnie rowerem na Helu 2 lata temu. Kierowany wewnętrzną potrzebą i osobistymi doświadczeniami postanowił, że wyruszy w Polskę na rowerze pomagając Elżbiecie.

Swoją trasę pokonuje wzdłuż granicy Polski z krajami sąsiednimi. Z Podhala wyruszył na wschód, kierując się w stronę Bieszczad, Roztocza przez Mazury, Pomorze, Wielkopolskę, Dolny Śląsk wracając z powrotem na Podhale. Ludzie na trasie w większości bardzo chętnie przyjmują go pod dach, oferując schronienie, nocleg.

Do grona osób wpierających działania Pana Marka możesz dołączyć i Ty – oferując nocleg rowerzyście, lub wpłacając 1grosz za 1 km przejechanej trasy. Wpłacasz za tyle kilometrów za ile chcesz. Ponieważ cała trasa to ok. 3800 km to chcąc wpłacić 1gr za KAŻDY kilometr – wpłacasz 38,00zł. Jednak każda wpłata jest cenna, ponieważ Ela chce żyć dla swoich bliskich i pomóc jej w tym może nierefundowane leczenie. Informacje o nr konta znajdą państwo u dołu strony.

Link do zbiórki pieniędzy

https://pomagam.pl/elki

Link do wydarzenia na Facebooku

https://www.facebook.com/events/920405638463519

Wpłaty na konto 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 / IBAN: PL 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 / konto złotówkowe BIC/SWIFT – PKOPPLPW / – KONIECZNIE Z DOPISKIEM – “KILOMETRY DLA ELI”. Możesz też pomóc udostępniając akcję, zapraszając do niej znajomych, pomagając znaleźć nocleg dla Pana Marka.

Dziękujemy za każdą wpłatę, a Markowi życzymy udanej wyprawy, pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Galeria

Trasa Pana Marka

Łapszanka, Stary Sącz, Gorlice, Dukla, Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne, Przemyśl, Hrubieszów, Terespol, Krynki, Sejny, Wiżajny, Gołdap, Braniewo, Flombork, Krynica Morska, Trójmiasto, Jastrzębia Góra, Dębki, Łeba, Ustka, Darłowo, Mielno, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecin, Cedynia, Gubin, Zgorzelec, Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba, Karpacz, Mieroszów, Kudowa Zdrój, Paczków, Prudnik, Głubczyce, Jastrzębie Zdrój, Cieszyn, Wisła, Szczyrk, Żywiec, Zawoja, Czarny Dunajec, Zakopane, Łapszanka.

Poprzedni artykułFrankowiczów pozostawiono samych sobie, ale mają duże szanse na wygraną!
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.09.30
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804