Od środy 16 września zamknięto dla petentów Urząd Miejski. Zaleca się załatwianie możliwie wszelkich spraw urzędowych telefonicznie, poprzez platformę e-puap lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Od dłuższego czasu zamknięte jest też Starostwo Powiatowe. Działa w trybie izolacji. Ograniczony (choć otwarty) tryb przyjęć ma także Urząd Skarbowy


Kazimierz Bedryj, Zastępca Burmistrza Głubczyc

Szanowni Państwo, w miesiącu lipcu i sierpniu pod względem epidemiologicznym sytuacja w naszym mieście, w naszym powiecie była stabilna i bezpieczna.

Jednakże w okresie po zakończeniu wakacji, po powrotach z wakacji do domu, sytuacja znacznie się zmieniła. Nastąpił wzrost zakażeń koronawirusem i po dokonaniu analizy wzrostu tych zakażeń, Minister Zdrowia podjął decyzję o umieszczeniu naszego powiatu w niebieskiej strefie. Niebieska strefa wiąże się ze strefą podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusa i wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń.

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zachowanie środków ostrożności, a w szczególności o zachowanie i dostosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, głównie w zakresie zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji i noszenia maseczek.

Jest to w naszym wspólnym interesie, abyśmy ograniczyli te zachorowania. Bo to będzie się wiązać z dodatkowymi ograniczeniami.

Chciałbym jeszcze nawiązać do informacji wczorajszej Radia Opole, która się ukazała, ale została bardzo szybko poprawiona, ale też dotarła do mediów społecznościowych i została powielona. Dotyczyła ona kwarantanny osób i zachorowań na koronawirusa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głubczycach. Ta informacja nie dotyczyła naszej gminy.

Jednakże wczoraj w późnych godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem jednej nauczycielki z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przy ul. Niepodległości. Obecnie trwają tutaj procedury wspólnie z Sanepidem, mające na celu wyeliminowanie i ograniczenie zagrożeń z tego tytułu.

Źródło: Materiał audio na podstawie tvpogranicze.pl

Poprzedni artykułApel Inspektora Sanitarnego w Głubczycach
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.09.18
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.