Zakończyliśmy projekt „Zielona Ławeczka 2020”. Jest to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców


Realizacja ww. projektu umożliwiła nam zakup roślin zimozielonych oraz miododajnych, domku dla owadów oraz montaż ławeczki. A wszystko to za sprawą dwóch zespołów sąsiedzkich, którym zależało na stworzeniu przestrzeni do odpoczynku i spotkań dla mieszkańców oraz ożywienia miejsca wokół bloków. Pragnę nadmienić, iż nasze dwa zespoły sąsiedzkie „Jesteśmy Eko” oraz „Zielone Osiedle” były jedynymi zespołami z województwa opolskiego, które pozyskały 100% dofinansowania z Fundacji Banku Ochrony Środowiska na realizację ww. projektu.

(Dalsza część artykułu wraz z galerią u dołu strony, przejdź niżej)

Informacja o przystąpieniu do projektu:

Zielone Osiedle

W całym kraju tylko 27 zespołów otrzymało takie wsparcie, zatem jest to ogromny sukces i mamy nadzieję, że mieszkańcy Głubczyc docenią naszą inicjatywę. Uszanujmy czyjąś pracę i wysiłek. Zobaczmy jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i mam nadzieję, że to nie ostatni nasz wspólny projekt! Jest pięknie, oby jak najdłużej!

Marcin Grabuńczyk

Poprzedni artykuł81. rocznica wybuchu II wojny światowej
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.09.02
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804