Zielone Osiedle

Grupa sąsiedzka, której liderem jest Pan Marcin Grabuńczyk pozyskała dwa granty na stworzenie miejsc odpoczynku dla mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja w Głubczycach

0

Grupa sąsiedzka, której liderem jest Pan Marcin Grabuńczyk pozyskała dwa granty na stworzenie miejsc odpoczynku dla mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja w Głubczycach


Miło mi poinformować, iż grupa sąsiedzka, której jestem liderem pozyskała dwa granty na stworzenie miejsc odpoczynku dla mieszkańców na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Głubczycach.

W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest dbanie o zazielenianie terenów w centrach miast i tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom, stąd pomysł na złożenie projektu w ramach konkursu realizowanego przez Fundację BOŚ pn. „Zielona Ławeczka 2020”.

Projekt ma na celu zarówno podniesienie walorów estetycznych osiedla, jak i zawarcie oraz podtrzymanie więzi pomiędzy mieszkańcami, którzy mieszkają tu już od wielu lat a wciąż nie mają miejsca, w którym mogliby się spotkać i spokojnie porozmawiać. W ramach projektu przewidzieliśmy usytuowanie dwóch ławeczek (jedna ławeczka w obrębie bloków nr 32-36, druga ławeczka w obrębie bloków nr 46-54) a także nasadzenia roślin rodzimych, zimozielonych, roślin miododajnych które zapewnią dobre warunki do bytowania dla owadów zapylających. Ponad to mając na uwadze coraz większy postęp technologiczny i wszechobecną urbanizację terenów wokół nas, a co za tym idzie zanikającą bioróżnorodność zdecydowaliśmy się na stworzenie hotelu dla owadów, które aż w 97% są kluczowe dla prawidłowego działania ekosystemu. Jeśli mają warunki, tworzą własne domy. Jednak w przestrzeni miejskiej nie zawsze znajdzie się dla nich odpowiedni zakątek, dlatego tak ważne jest dbanie o tych najmniejszych współużytkowników naszej planety.

Opracowywanie koncepcji projektu stało się okazją do rozmów z sąsiadami i zaangażowania ich do tego projektu. Wspólne rozmowy oraz chęć dołączenia kolejnych osób do zespołu, którym również leży na sercu poprawa estetyki osiedla i stworzenie przyjaznego miejsca dla mieszkańców, pozwoliło nam na stworzenie mocnej grupy wsparcia i zawalczenia o środki na realizację pomysłu z pozytywnym skutkiem. Mamy nadzieję, że miejsca spotkań i odpoczynku, które stworzymy będą na długo służyły mieszkańcom.

Marcin Grabuńczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.