Opolska Marka 2019

Z powodu pandemii zamiast tradycyjnej gali są kameralne spotkania, które są świetną okazją do rozmów o nowoczesnych, lokalnych produktach i biznesie. Tak wygląda tegoroczna edycja konkursu Opolska Marka

0

Z powodu pandemii zamiast tradycyjnej gali są kameralne spotkania, które są świetną okazją do rozmów o nowoczesnych, lokalnych produktach i biznesie. Tak wygląda tegoroczna edycja konkursu Opolska Marka


Właśnie ogłoszono wyniki 17 edycji konkursu Opolska Marka, organizowanej przez zarząd województwa. Co roku takie ogłoszenie następowało podczas uroczystej gali – tegoroczną planowano na 25 marca, ale nie zdążyła się odbyć przed epidemią. Szkoda tym bardziej, że tegoroczna edycja po raz pierwszy była organizowana wspólnie przez urząd marszałkowski, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

OPOLSKA MARKA 2019 tym razem bez wielkiej galii. Marszałek Andrzej Buła osobiście wręcza statueteki laureatom. Dziś (9 czerwca 2020 r.) marszałek Województwa Opolskiego wręczył nagrody laureatom w kategorii „Produkt” wśród średnich i dużych firm. Są nimi: firma Top Farms Głubczyce, którą nagrodzono statuetką Opolskiej Marki za uprawianą obecnie na 200 hektarach soję oraz firma Galmet. Lubimy rzeczy mądre z Głubczyc, którą nagrodzono za produkt o nazwie Maxima Compact, czyli pompę ciepła solanka – woda ze zbiornikiem C.W.U.

Opolska Marka to tytuł, który może być przyznawany wielokrotnie, nie zarezerwowany do jednorazowego uczestnictwa. Dlaczego? Bo opolskie firmy wciąż się rozwijają, tworzą kolejne rewelacyjne produkty, klasy światowej, której nikt nie może się powstydzić na rynkach europejskich czy światowych – mówił marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła podczas wręczenia statuetek, które odbyło się w gościnnych progach firmy Galmet.

Samorząd Województwa Opolskiego co roku zaprasza opolskie firmy do ubiegania się o tytuł Opolskiej Marki. Celem tego najważniejszego konkursu promocyjnego w regionie jest rozwój i wspieranie opolskiej przedsiębiorczości oraz prezentacja potencjału gospodarczego województwa opolskiego.

Opolska Marka promuje najlepsze produkty opolskiej gospodarki, najlepsze usługi w regionie oraz najlepsze osiągnięcia eksportowe opolskich firm. Znak Opolskiej Marki jest symbolem najlepszej jakości w województwie opolskim.

Organizatorzy konkursu zapewniają laureatom, zdobywcom statuetek Opolskiej Marki, promocję w województwie oraz poza jego granicami. Posiadanie tego tytułu jest gwarancją, że mamy do czynienia z nowoczesnym wyrobem i usługą, z wysokim poziomem jakości – czyli z tym, czym województwo opolskie może się pochwalić.

– Roland Wrzeciono, OCRG

– Myślę, że jesteśmy w takim miejscu, gdzie tak naprawdę możemy się tym wszystkim pochwalić. Dlaczego? Te produkty nie są sprzedawane tylko na Polskę, ale także na prawie całą Europę. Więc tak naprawdę są rozpoznawalną marką i tak jak dzisiaj było tutaj przedstawiane, to są „topowe” produkty w naszym kraju, otrzymujemy wiele nagród. 

– Robert Galara, Galmet

– Ja się uśmiecham, bo w tym domu się wychowałem. Faktycznie w 1982 r. w ciemnej nocy stanu wojennego, ojciec otworzył zakład. Kupił spawarkę i zaczął w garażu spawać zbiorniki i grzejniki stalowe. Początki były najprostsze jaki mogły być. Bez żadnej pomocy z zewnątrz, bez „miliona dolarów” jak to się mówi na rozpoczęcie biznesu. Po prostu był pomysł, dwie ręce i spawarka.

– Marcin Markowicz, TopFarms

– W tym roku startowaliśmy do konkursu. Była soja. Z soją jesteśmy związani od kilkunastu lat. Można powiedzieć, że jesteśmy pionierami jeśli chodzi o uprawę soi w woj. Opolskim a ostatnie lata myślę, że w całym kraju jeśli chodzi o jej uprawę. Cieszymy się z nagrody OpolskaMarka dla SOI TopFarms Głubczyce – będzie to dla nas dodatkową motywacją do dalszej pracy na rzecz propagowania uprawy tej cennej rośliny i działania na rzecz rozwoju województwa opolskiego.

Źródło: Województwo Opolskie, OCRG

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.06.10
Następny artykuł80 000 PLN na sprzęt komputerowy do szkół
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804