Radni Prawa i Sprawiedliwości Gminy Głubczyce przy współpracy z lokalnym środowiskiem harcerzy ZHR i osobami zaprzyjaźnionymi, brali czynny udział w akcji szycia maseczek i pomocy dla lokalnej społeczności. Pomoc dociera m.in. do osób starszych i kombatantów


Radni oraz harcerze obdarowali m.in. szpital w Głubczycach, liczne DPSy, OPS, Prokuraturę, Sąd, jednostki samorządowe, prywatne osoby, obsługę sklepów, składów węgla, OSP. Począwszy od maluchów po seniorów mieszkańców powiatu głubczyckiego. Maseczki były szyte z materiałów własnych oraz otrzymanych od mieszkańców.

Harcerze ZHR zaangażowali się także w akcję “pomóc seniorom”

Akcja “pomóc seniorom” organizowana była przez Biuro Posła na Sejm Katarzynę Czocharę. Polegała na pomocy w robieniu codziennych zakupów, lekarstw osobom starszym, które nie mogły z przyczyn oczywistych poruszać się w przestrzeni publicznej.

Pakiety bezpieczeństwa zostały rozdysponowane wśród kombatantów, z którymi mają kontakt oddziały SON. W zamian harcerze otrzymali pozostałe elementy do pakietów, tj. rękawiczki, płyn do dezynfekcji i małe butelki z atomizerami. 40 litrów płynu, który otrzymali przekazała Fundacja KGHM Polska Miedź.

Dodatkowo upominki dla opolskich kombatantów przekazał dyrektor Oddziału Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu dr Andrzej Drogoń.

Każda osoba potrzebująca, która chciałaby otrzymać maseczki ochronne, proszona jest o bezpośredni kontakt z Panią Radną Elżbietą Słodkowską pod numerem telefonu: +48 600 576 998. Numer udostępniany jest za zgodą Pani Elżbiety.

Źródło: E. Słodkowska / Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.