Zakład Karny w Głubczycach pomaga w szyciu masek

W związku z dzisiejszą trudną sytuacją panującą w kraju, Zakład Karny w Głubczycach włączył się w akcję szycia maseczek ochronnych

0

W związku z dzisiejszą trudną sytuacją panującą w kraju, Zakład Karny w Głubczycach włączył się w akcję szycia maseczek ochronnych


Dzięki współpracy z lokalnym zakładam krawieckim „SZYCIARNIA” oraz Starostwem Powiatowym pozyskano niezbędne materiały, a skazani w ramach zajęć kulturalno – oświatowych bardzo chętnie włączyli się w akcję.

W ramach tych działań jednostka pozyskała 2 maszyny do szycia i zaangażowała ponad 30 skazanych. Pod czujnym okiem głubczyckich funkcjonariuszy działu penitencjarnego, ochrony i działu kwatermistrzowskiego osadzeni byli zaangażowani w prace nad półproduktami w różnych etapach produkcji aż do efektu końcowego w postaci kompletnych maseczek ochronnych. Z otrzymanego materiału osadzeni mogli dziennie uszyć ok. 100 szt. W okresie od 7 kwietnia do dnia dzisiejszego udało się już wyprodukować ponad 700 sztuk maseczek wielokrotnego użytku.

Są one sukcesywnie przekazywane za pomocą lokalnych koordynatorów akcji potrzebującym placówkom służby zdrowia. Na chwilę obecną jest to Szpital Powiatowy w Głubczycach oraz Domy Pomocy Społecznej z powiatu głubczyckiego.

Tekst i zdjęcia: por Bartłomiej Kawulok

Resort Sprawiedliwości Pomaga w walce koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.

Uzupełnienie informacji:

kpt. Katarzyna Idziorek
Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu

 

Poprzedni artykułMagistrat pomaga seniorom
Następny artykułWpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804