Podsumowanie świątecznego weekendu

Tegoroczna Wielkanoc minęła na Opolszczyźnie spokojnie. Większość mieszkańców zastosowała się do zasad bezpieczeństwa pozostając w domach. Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste

0
Podsumowanie świątecznego weekendu

Tegoroczna Wielkanoc minęła na Opolszczyźnie spokojnie. Większość mieszkańców zastosowała się do zasad bezpieczeństwa pozostając w domach. Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste


Policjanci przez cały świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem wprowadzonych zakazów. Nieliczni, którzy rażąco naruszyli obowiązujące ograniczenia, musieli liczyć się z konsekwencjami. Ponad 140 osób zostało ukaranych mandatami, 108 pouczonych, a kolejne 50 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Dla opolskich policjantów były to wyjątkowo pracowite święta. Oprócz standardowych zadań związanych z patrolowaniem ulic czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze angażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie przeprowadzali kilka tysięcy sprawdzeń osób przebywających na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane.

Zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia. Ruch na drogach był minimalny, ulice, place i parki puste. Nieliczni, którzy rażąco naruszyli obowiązujące ograniczenia, musieli liczyć się z konsekwencjami. Ponad 140 osób zostało ukaranych mandatami, 108 pouczonych, a kolejne 50 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Wszystkie te sytuacje związane były z łamaniem zasad związanych z gromadzeniem się osób lub przemieszczaniem się.

Przez całe święta odnotowaliśmy 1 wypadek drogowy, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci ruchu drogowego byli między innymi na głównych drogach wyjazdowych z miast i w miejscach, gdzie kierowcy częściej popełniają wykroczenia. Przez weekend funkcjonariusze zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców. Z kolei 5 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

A my przypominamy, że hasło #zostanwdomu cały czas obowiązuje!!! Dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich. Przestrzeganie wszystkich wprowadzonych ograniczeń pomoże szybciej uporać się z epidemią koronawirusa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach14

PRZEZŹródło
Poprzedni artykułNa ratunek wątrobie
Następny artykułJak chronić się przed zakażeniem w gospodarstwie rolnym?
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804