Pomoc wolontariuszy – szycie maseczek

Działania jednostek organizacyjnych Gminy Głubczyce w sytuacji kryzysu pandemii koronawirusa

0

Działania jednostek organizacyjnych Gminy Głubczyce w sytuacji kryzysu pandemii koronawirusa


Ośrodek Pomocy Społecznej w Głubczycach

Ośrodek Pomocy Społecznej w Głubczycach w tych trudnych dniach, poza bieżącą realizacją obowiązkowych zadań, udziela wsparcia szczególnie osobom które własnym staraniem bądź przy pomocy rodziny nie są w stanie zapewnić sobie pomocy. Dotyczy to osób objętych kwarantanną domową w szczególności starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Odbywa się to przy ścisłej współpracy ze służbami mundurowymi: Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Zakupione przez pracownika socjalnego produkty żywnościowe dostarczają do miejsca kwarantanny głubczyccy strażacy.

OPS w Głubczycach

OPS.jpeg


Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach

Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach obejmuje opieką 80 seniorów z terenu naszej Gminy. Opiekunki świadczą obecnie usługi opiekuńcze dla 59 seniorów, którym donoszą obiad i sporządzają zakupy, a także pomagają w innych czynnościach życia codziennego.

Dodatkowo wspiera nas ZHP i roznosi obiady dla 21 naszych seniorów, którzy wcześniej korzystali z usług naszej stołówki. Obecnie nie mogą do nas przychodzić, aby nie pozostawić ich bez gorącego posiłku, wspólnie z harcerzami roznosimy im obiady.

Udzielamy także pomocy seniorom, którzy nie są naszymi podopiecznymi. Otrzymujemy telefoniczne zgłoszenia od członków rodziny za granicą, aby pomóc ich bliskiej, starszej osobie. W miarę możliwości wspólnie z harcerzami zapewniamy również taką pomoc.

Liliana Dąbrowa


Kreatywne prace Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Gołuszowicach i Urzędu Miejskiego

Z powodu epidemii koronawirusa działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Gołuszowicach została zawieszona przez Wojewodę Opolskiego.

Pracownicy nie mogą świadczyć usług na rzecz uczestników, więc czas swojej pracy (przy zachowaniu zalecanych środków bezpieczeństwa) poświęcają na szycie maseczek z powierzonego materiału na potrzeby lokalne dla: Urzędów Gminy w Głubczycach i Branicach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Głubczycach, Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach oraz dla Przychodni Lekarskich oraz Szpitala.

Kreatywnością wykazał się także jeden z pracowników Urzędu Miejskiego, wykonując przyłbicę ochronną z ogólnodostępnego, przezroczystego skoroszytu biurowego.

Do wykonania potrzebne były: skoroszyt, nożyczki i zszywacz do papieru. Wykonany w ten sposób model nie ustępuje praktycznie tym wykonanym profesjonalnie. Liczy się pomysł i odrobina chęci!

Źródło: www.glubczyce.pl

Poprzedni artykułWesołego Alleluja!
Następny artykułKoronawirus. Skuteczne sposoby na poprawę odporności
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804