Witamy w nowej odsłonie

Witamy po długim czasie nieobecności w sieci, z nowym, atrakcyjnym wyglądem strony

0

Witamy po długim czasie nieobecności w sieci, z nowym, atrakcyjnym wyglądem strony


W czasie naszej nieobecności ważyły się losy czy witryna będzie dalej funkcjonować. Jeśli tak – czy tylko w postaci fanpage’a na Facebooku – czy w pełnej wersji www. Finalnie zdecydowaliśmy się uruchomić pełną stronę, z czego jesteśmy zadowoleni.

Pojawiły się nowe usprawnione mechanizmy działania, będziemy dodawać kolejne (np. panel ogłoszeń, dodawanie wydarzeń w kalendarzu). Weszliśmy we współpracę z nowymi partnerami serwisu. Planujemy stworzyć dodatkowe działy, które od początku były w planach, jednak nie doszło do ich realizacji. Mówimy tu o: dziale atrakcji turystycznych w regionie, dziale historycznym oraz dziecięcym.

Jedną z ważniejszych spraw, które dotyczą naszej strony było sfinalizowanie rejestracji portalu jako tytułu prasowego. Od 2019 roku jesteśmy wpisani do ogólnopolskiego Rejestru Dzienników i Czasopism.

– mówi Mateusz Kitka, redaktor serwisu TG

Zwracamy uwagę na fakt, że strona od samego początku jej funkcjonowania (2015 r.) jest całkowicie inicjatywą oddolną, wypełniającą zauważoną potrzebę przepływu regionalnych informacji w sieci web. Redakcję tworzy niewielka grupa wolontariuszy. W swej pracy jesteśmy neutralni politycznie, dlatego cechuje nas otwartość na współpracę. Współpracujemy m.in. z przedstawicielami samorządu, którzy tworzą fundament życia w naszej gminie. Nasz przekaz informacji staramy się oddać w możliwie rzetelny, racjonalny i obiektywny sposób. Takie powinny być media. Bez względu na osobiste przekonania redaktorów.

Wierzymy w inspirację i wsparcie w działaniu zdecydowanie bardziej niż w krytykę (wyłącznie konstruktywną). Jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami “hejtu”.

Nie jesteśmy portalem typowo komercyjnym, dlatego reklamy jakkolwiek będą się pojawiać, nie stanowią jego integralnej części. Jak dotąd utrzymujemy się z wypracowanych w całości, prywatnych środków Redakcji, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Być może w przyszłości przekształcimy nasze funkcjonowanie w większy projekt, tworząc miejsca pracy. Nie wykluczamy takiej transformacji. Mamy jednak świadomość tego, że nasz “rynek” jest niewielki i może nie udźwignąć takiego wymiaru przedsięwzięcia. Jeśli jednak doceniają Państwo nasz wkład w rozwój lokalnej informacji, mogą Państwo w każdym momencie wesprzeć naszą działalność przekazując dobrowolne datki. Szczegóły znajdują się w dziale “kontakt” u dołu strony. Korzystając z okazji, życzymy Państwu by w regionie pojawiały się wyłącznie dobre informacje!

Redakcja TG

Poprzedni artykułKącik dziecięcy – ratusz
Następny artykułWesołego Alleluja!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804