Licealiści w Zakładzie Karnym

4 i 5 marca br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Głubczyc wizytowali głubczycką jednostkę penitencjarną

0

4 i 5 marca br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Głubczyc wizytowali głubczycką jednostkę penitencjarną


To wynik stałej współpracy szkół z powiatu głubczyckiego, na terenie której bardzo często uczniowie odbywają zajęcia dydaktyczne, wychowawcze oraz z zakresu doradztwa zawodowego. W ten sposób poznają tajniki pracy funkcjonariuszy, zdobywając szereg informacji na temat Służby Więziennej.

Uczniowie mieli okazję do rozmowy z chor. Zbigniewem Gąsiorem zastępcą kierownika ochrony oraz z rzecznikiem prasowym por. Bartłomiejem Kawulokiem. Poznawanie specyfiki Służby Więziennej przez uczniów rozpoczęło się od wyemitowania filmu przygotowanego na 100 – lecie powstania więziennictwa. Praca Służby Więziennej i funkcjonowanie jednostek penitencjarnych wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Licealiści chętnie zadawali pytania, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi. Następnie rzecznik omówił sposób rekrutacji do służby. Przedstawił jakie wymogi należy spełniać, żeby zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej oraz omówił nabór do Wyższej Szkoły Kryminologi i Penitencjarystyki. Uczniowie otrzymali plakaty i broszury informacyjne na temat WSKiP w Warszawie, a także dotyczące naboru do Służby Więziennej.

Po części teoretycznej młodzież zobaczyła pawilon mieszkalny, pola spacerowe, celę izolacyjną oraz jak wygląda środek przymusu bezpośredniego w postaci celi zabezpieczającej.

Tekst i zdjęcia: por. Kawulok Bartłomiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.