Na wierność Ojczyźnie

Przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Brzegu

0

[AKTUALIZACJA 2020-03-15] W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, ochotnicy WOT zostali powołani do czynnej służby.

Treść artykułu poniżej:


Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w sobotę 22 lutego 2020 r. w Brzegu. Pierwsze zresztą tego typu na Opolszczyźnie. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) złożyły przysięgę na wierność Ojczyźnie.

W grupie sześćdziesięciu ślubujących żołnierzy znalazł się absolwent liceum mundurowego Zespołu Szkół Mechanicznych – Kacper Sąsiadek, który w 2018 ukończył naszą szkołę. Był uczniem klasy p. Leopolda Twardochleba. Kontynuując swe mundurowe zainteresowania, obrał drogę żołnierską, wiążąc swą przyszłość z zawodową służbą i obronnością kraju.

Kacper to żołnierz 171 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Jednostce Pierwszego Pułku Saperów w Brzegu.

Uroczystość złożenia przysięgi poprzedziło dwutygodniowe intensywne szkolenie – zgrupowanie, w którym oczywiście nasz reprezentant brał udział.

W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz najwyższych MON z wiceministrem Obrony Narodowej – Marcinem Ociepą na czele, wicemarszałek województwa, samorządowcy, delegacje Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewody, członkowie rodzin ślubujących, ich krewni i znajomi.

Mój syn Kamil, jako kolega i przyjaciel Kacpra, również został zaproszony na tę wzruszającą uroczystość i wręcz zachęcił mnie do odnotowania tego wydarzenia, co też z radością czynię. Jesteśmy dumni z naszego absolwenta i jego poczynań „ku chwale Ojczyzny”.

Przy okazji warto wspomnieć, że w grupie składających przysięgę był także inny głubczyczanin – przedstawiciel dojrzalszego pokolenia – Robert Galara (notabene – mój kolega z liceum) – pasjonat i miłośnik munduru, jego historii, znawca dziejów oręża, ułan, biznesman, którego serdecznie pozdrawiamy.

Wśród ochotników WOT przysięgę składał także Radosław Farenholz, pracownik głubczyckiego magistratu [przyp. red. TG]

Gratulujemy Kacprowi, Robertowi oraz Radosławowi życząc zdrowia, pomyślności, wytrwałości i gotowości w służbie obronnej kraju.

Maria Farasiewicz

© fot. Brzeg 24 Damian Wolak / Źródło: Maria Farasiewicz

Poprzedni artykułMarzec miesiącem bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów wolno-bytujących
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2020.03.03
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804