„DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI” to pełen emocji i wizji plastycznej spektakl. Wyreżyserowany przez Waldemara Lankaufa, z udziałem pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Gołuszowicach, idealnie wkomponował się w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Premiera przedstawienia odbyła się w środę, 18 grudnia o godz. 10:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach.

Nie mogło tam zabraknąć młodzieży głubczyckiego MECHANIKA. Oto klasy 1A i 2CD wraz z opiekunami (Aleksandrą Pieszak i Stanisławem Olejnikiem) udały się do MOK dzięki życzliwości dyrekcji ZSM.

Tak oto nasi młodzi przyjaciele obejrzeli świetną, a przy tym luźną adaptację znanej baśni H. CH. Andersena z jakże mądrym przesłaniem. Chodzi o to – jak powiada W. Lankauf – by w tej przedświątecznej krzątaninie zauważyć człowieka samotnego, biednego, odrzuconego i podać mu pomocną dłoń. Być z nim naprawdę.

W spektaklu tym reżyser, obok wyraźnego przekazu, postawił silny akcent na wizualizację przedsięwzięcia. Jakże udanego z resztą.

„Dziewczynka z zapałkami” to kolejna lekcja integracji, w której MECHANIK mógł uczestniczyć. Dziękujemy za moc wrażeń i emocji!

Tekst: Maria Farasiewicz
Fot. M. Kitka

Poprzedni artykułKlubowe Drużynowe Mistrzostwa Polski
Następny artykułNakrętki na leczenie Wiktora
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804